Симфонічний концерт
Запрошуємо вас на незабутній симфонічний концерт, де ви зможете насолодитися витонченістю класичної музики у виконанні майстрів своєї справи. Цей унікальний концерт принесе вам незабутні музичні враження та занурить у світ величі класичної музики.
Будьте готові до надзвичайно приємної емоційної подорожі та магічного звучання!
У програмі:
Вольфганг Амадей МОЦАРТ. Концертна симфонія для скрипки і альта з оркестром
Мікалоюс ЧЮРЛЬОНІС. Симфонічна поема "У лісі"
Франсіс ПУЛЕНК. Симфонієта
Виконавці:
Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії.
Солістки:
Ольга КУТАКОВА, скрипка Тетяна ШЕВЕР, альт
Диригент: Александрас ШИМЕЛІС, Литва
Вольфганг Амадей Моцарт. Концертна симфонія для скрипки і альта з оркестром.
В часи Моцарта альт був "попелюшкою", але композитор любив грати на цьому інструменті і подарував альтистам віртуозний і разом з тим глибокий твір. Між солістами - скрипкою і альтом - абсолютна рівність. Головне, що робить цей твір надзвичайно популярним - це натхненне Анданте, сповнене неймовірно ліричною виразністю.
Мікалоюс Чюрльоніс. Симфонічна поема "У лісі".
Якщо сказати комусь про твір Чюрльоніса "У лісі", обізнана людина уточнює: це музичний твір, чи живописне полотно? Чюрльоніс - рідкісний універсальний митець - і композитор, і художник. Отже, милуємося живописним музичним полотном!
Франсіс Пуленк. Симфонієта.
Франсіс Пуленк - один з найчарівніших композиторів, яких дала світу Франція ХХ століття. Його музика завжди співає і багато усміхається! Його Симфонієта - маленька симфонія, що являє собою чотири частини легких танцювальних мелодій і ритмів.
Александрас Шимеліс - литовський диригент, композитор, продюсер. У 2001 році закінчив Музичну Академію Кіджі (Accademia Musicale Chigiana, симфонічне диригування, клас проф. Дж. Джельметті, Італія); У 2002 році — Литовську Академію Музики (композиція, ступінь Магістра музики, клас проф., д-ра гум. наук Р. Яняляускаса). Відвідував класи симфонічного диригування у проф. Й. Домаркаса та проф. Й. Алекси.
Як диригент співпрацював з Лондонським Гала-оркестром, Гастингським філармонічним хором (Великобританія), Лієпайським симфонічним оркестром (Латвія), Болгарським симфонічним оркестром музичного фестивалю м. Софія, камерними оркестрами: м. Вільнюса «St. Kristofer», м. Клайпеди, м. Шяуляй, Радомським камерним оркестром (Польща), Литовським Державним симфонічним духовим оркестром. У співпраці з камерним оркестром «St. Kristofer» та піаністом Еміліаном Мадей (Польща) записав диск під назвою «Stella in Via». У співпраці з Литовським Державним симфонічним духовим оркестром та маримбістами зі світовими іменами Хав’єр Нандаяпа Веласко та Кай Стенсгаард записав прем’єрний диск з композиціями сучасних композиторів. Співпрацював з видатними музикантами та солістами: Саулюсом Сондецкісом, Валерієм Афанасьєвим, Іво Погореличем, Данг Тхай Шоном, Давидом Герингасом, Музою Рубацкіте, Петрасом та Лукасом Генюшасами, Леонідом та Миколою Вінцєвичами, Хав’єр Нандаяпа Веласко, Даніель Еліаху та ін.
Автор музики для хору, сольних інструментів, камерних ансамблів, симфонічного оркестру, хору та солістів (меса «Gloria»), музики до фільмів, театральних вистав та ін. Ініціатор, художній керівник та учасник міжнародних музичних та кінофестивалів: «Фестиваль ударних та перкусії», «Stella in Via», «Дні Мексиканської культури в Литві», літній музичний фестиваль «Piano.Lb», «Вікно в Європу» та ін.