19 травня 2020, Вт. 19:00
Freedom Hall Київ, вул. Фрунзе, 134
Обрати квиток

1984

Про подiю

19 і 20 травня на сцені Культурного центру Freedom Hall відбудеться п'єса американського драматурга Майкла Джина Саллівана за легендарним романом Джорджа Оруелла «1984».

Роман-антиутопія доводить до абсурду прояви тоталітарного режиму, однак тільки на перший погляд здається, що ці неймовірні речі притаманні виключно тоталітарним країнам. Насправді свободи громадянина досить обмежені законом, традиціями і звичаєм, а його вибір керований і прогнозований навіть у демократичному суспільстві. Максимальний контроль гарантує безпеку, але водночас лишає права вибору, котре дароване людині навіть Богом.

Монітори, що слідкують за кожним, поліція, що карає не тільки за дії, але і за думки, мова, яка, розвиваючись, насправді деградує, справжні речі, котрі стають антикваріатом – це вигадки автора. Однак сьогодні вони починають здаватися пророцтвом. Неординарна історія про те, як справжні почуття можуть змінити не лише окремих людей, а цілу країну. Про те, що найбільшим даром людини є її здатність співчувати і співпереживати, здатність пережити чужий досвід і отримати свій власний. Можливість прожити чуже життя, слухаючи про нього… Це магія перетворень, про яку розповідає п’єса, і та, яку дарує театр тисячоліттями.

Щоб зрозуміти – треба відчути, щоб відчути – треба побачити, щоб побачити – треба прийти!

Про авторів:

Джордж Орвелл – всесвітньовідомий письменник, що у своєму романі-антиутопії «1984», який ще називають «довідником для тих, хто живе у важкі часи», відверто критикує тоталітарне суспільство, посмертно нагороджений преміями Прометей та Гюґо.

З плином часу популярність його роману тільки набирає обертів, а його фантазії набирають матеріальних форм. Саме Орвелл вперше заговорив про «подвійні стандарти, нову мову, поліцію думок, міністерство любові, що завдає болю, вганяє у відчай і знищує інакомислячих, міністерство світу, що розпалює війни, роботів-письменників, які виробляють порнографічну літературу для відволікання мас...»

Michael J. Sullivan – актор, режисер, театральний педагог та письменник, член клубу письменників Сполучених Штатів Америки.

Про режисера:

Сергій Павлюк – головний режисер у Херсонському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. М. Куліша.

Лауреат численних театральних фестивалів, зокрема: «Тернопільські театральні вечори. Дебют» в номінації «За кращий режисерський дебют»; переможець фестивалів «Коломийські представлення» та «Мельпомена Таврії» – отримав Гран-прі за спектакль «Страшна помста» за М. Гоголем, Гран-прі за спектакль «Наталка Полтавка», переміг в номінації «за кращу режисуру» – спектакль «На великій дорозі» по А. Чеховим.

Майстер вести гру з публікою, його хороше почуття сценічного гумору зробило йому ім’я режисера, який вміє оживити навіть несценічну п’єсу.

Однак, за словами самого режисера, його завжди приваблювали драми і трагедії. Його метод роботи – навчити кожного актора бути головним, водночас не порушуючи загальної гри. Його спосіб роботи – постійне навчання і тренажі.

Постановник понад 100 вистав в Україні і за кордоном, він підходить до кожної як початківець, знаходячи нову універсальну й оригінальну мову для спілкування з глядачем.

Режисер має багатий досвід і творчі роботи в інших театрах України та близького зарубіжжя.

Вистави молодого українського режисера побачили глядачі Франції («Таємниця літаючої жінки»), Угорщини («Понтій Пілат»), Молдови («Два серця»), Португалії, Польщі («Не плачте за мною ніколи…»).