9/11: Пам'ять после розріву (лекція)

11 вересня 2019, Ср. 19:00
Urban Music Hall Одеса, вул. Рішельєвська, 33
від 70 грн.
від 70 грн.
Обрати квиток

Про подiю

11-го вересня 2001 року старий світ закінчився. Трагедія веж-близнюків змінила життя тисяч людей назавжди. Вона створила справжній розрив історії, який ось уже вісімнадцять років весь світ намагається зшити.

Розриви історії траплялися і раніше — людство має досвід рубцювання таких ран. Але жоден попередній досвід не зменшить той жах, що нам довелося пережити. До травми 11-го вересня поки що рукою подати — встигли накласти хіба що декілька швів. На лекції ми з вами спробуємо подивитись, як це виходить.

— Чого не варто очікувати —

Це буде не про причини, події та теорії змови. І навіть не про пророцтва французького філософа-постмодерніста Жака Бодрійяра про падіння веж-близнюків. Це буде про пам'ять, здатність пам'ятати та проговорювати те, що сталося.

Здатність пам'ятати більше говорить про того, хто пам'ятає, а не про те, що пам'ятають.

Про лектора: Оксана Довгополова — доктор філософських наук, професор кафедри філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, куратор проектів Memory Lab Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр» (Київ, Україна), організатор групи неформальної освіти Hubs of History.

Лекція ведеться російською мовою