Біла ворона

10 березня 2020, Вт. 19:00
від 50 грн.
від 50 грн.
Обрати квиток

Про подiю

Біла ворона

Поема «Біла ворона» була написана Юрієм Рибчинським в 1989 році. Темою твору стала історія Жанни Д'Арк, яка очолила боротьбу французького народу за часів Столітньої війни. Вперше в історії, під час цієї війни за національне визволення французів від англійського поневолення, з народності формувалася нація.

Поет Юрій Рибчинський розповідав, що вибирав для свого твору значимий персонаж, жертовний і величний. Саме такий він метафорично зобразив Жанну:

«Дивовижна дочка народилася, Народилася в зграї ворон. Недбайливої, гордої, вільної І виродком, звали її. Та тому, що вона була білою! Не такий, як усі крикуни »

У 1991 році спільно з композитором Геннадієм Татарченковим, Юрієм Рибчинським була створена перша українська рок-опера «Біла Ворона», яка стала тоді справжнім мистецьким вибухом. Складна, мелодійна, емоційна музика в поєднанні з потужними акцентами змісту - рок-опера мала значний вплив на слухачів. Кілька разів «Біла ворона» ставилася на українській сцені, а пісні з рок-опери виконувалися відомими естрадними співаками в різних країнах.

Сьогодні тема твору набуває нового, актуального, в чем-то вирішальне для України значення. Пронизані відчаєм долі, наповнені болем відчуття, горе і страждання людей - за трагедією, яку пізнає народ невідступно слідує процес формування нації. Саме сьогодні, як ніколи, питання консолідації, єднання людей стають надзвичайно важливими для українського народу.

Версія рок-опери «Біла ворона», створена в Національній опереті України - це бачення сьогодення крізь алегоричні призми мистецтва. Чесно. Сміливо. Відверто.