24-pay-mark Created with Sketch.

Відчинилось життя. Благодійний концерт

від 250 грн.

Галерея

Про подiю

9 травня 2023 р., 18:30 Національний театр ім. М.Заньковецької

Оркестр Заньківчан, українські зірки і ті, хто підкорив темряву в концертному проекті «Відчинилося життя»

15 років на сцені.

Кошти від продажу квитків будуть передані Збройним силам України

09.05.2023 року о 18:30 у Національному театрі ім. М.Заньковецької відбудеться ювілейний концерт «Відчинилося життя» за участі оркестру Заньківчан під орудою Народного артиста України Богдана Мочурада і незрячих солістів з різних куточків України, підтриманий українськими зірками.

Особливі гості концерту - співачка Соломія Чубай, артисти гурту «Піккардійська терція» Андрій Капраль і Ярослав Нудик, скрипаль-віртуоз Олександр Божик, співачка і композитор Леся Горова, переможниця ТВ-конкурсу «Україна має талант!» Олена Ковтун, дует «Курінь» (Ярослав Нудик, Сергій Самойлюк). Наймолодшій учасниці концерту – 9 років.

Глядачів очікують живий звук, цікаві дуети та несподівані рішення, атмосфера драйву та експресії. А ще – незабутні враження і тривалий післясмак!

Гарний настрій і позитивні емоції гарантовані всім!

У програмі концерту – українські та світові хіти, популярні мелодії, оркестрова музика, авторське виконання пісень, які стали обличчям війни.

Квитки можна придбати у касі театру та онлайн на сайті Concert.ua.

Запрошуємо разом з музикантами і співаками провести чудовий весняний вечір і відсвяткувати 15-річчя концертного проекту «Відчинилося життя» та підтримати Збройні Сили України!

Довідка про концертний проект «Відчинилося життя»

Заснований у Львові інклюзивний концерт «Відчинилося життя» не має аналогів у інших країнах Європи і в Україні. У чому секрет складності та унікальності цього проекту?

Виступ оркестру з незрячими солістами є вкрай складним через фізичну неспроможність виконавців бачити диригентську паличку і, відповідно, вказівки диригента. Заньківчани знайшли алгоритм розв’язання цієї проблеми, зумівши робочий накал і адреналін трансформувати в експресію та емоційну насолоду. Саме тому оркестр Заньківчан першим (і поки єдиним!) погодився на сміливий та іноваційний експеримент під назвою «Відчинилося життя», 15 років поспіль засобами мистецтва об’єднуючи всю Україну і приваблюючи виконавців з-за кордону.

Протягом 2008 – 2023 років відбулося майже 90 концертів проекту «Відчинилося життя» в усіх регіонах України, а також у Польщі, Литві, Швеції, Словаччині, Білорусії, Угорщині, Молдові. Проект об’єднав близько сотні музикантів, співаків, відомих українських і закордонних артистів: Павло Табаков, Леся Горова, «Піккардійська терція», Сашко Положинський, Кузьма Скрябін, Валентина Степова, Ніна Матвієнко, Віктор Бронюк, Сергій Фоменко, Олександр Божик, Павло Дворський, Гражвітас Сідіняускас (Литва), Якуб Воцял (Польща), Стіг Хедлунд (Швеція).

Одними з перших виступ незрячих вокалістів у супроводі оркестру побачили продюсери Макс Паперник, Дмитро Коляденко, Світлана Вольнова, Ігор Кондратюк (Київ, гастролі проекту в травні 2008 р.). Після закінчення концерту Макс Паперник запросив одну зі співачок взяти участь у ТВ-шоу «Народна зірка». Відтак незрячих виконавців почали допускати до національних телевізійних конкурсів. Зазначимо, що раніше ніхто з іменитих продюсерів не замислювався над можливістю допуску незрячих співаків до національних телевізійних конкурсів: ця ділянка залишалась зоною табу до появи проекту «Відчинилося життя».

Саме проект «Відчинилося життя» відкрив шлях на професійну сцену Зері Кіраджиєвій з Сімферополя (фіналістка ТВ-шоу «Народна зірка» 2009 р.), Олені Ковтун з Полтави (переможниця ТВ-шоу «Україна має талант!» 2010 р.), Івану Ганзері з Харкова (переможець ТВ-шоу «Голос країни» 2011 р.).

Сьогодні ніхто упереджено не сприймає незрячого виконавця на сцені або екрані ТБ: поступово принцип «культура без обмежень» стає нормою для України!

Ще один позитивний результат проекту «Відчинилося життя» – трансформація свідомості чиновників і переміщення мистецьких акцій за участі осіб з інвалідністю з соціальної сфери в галузь культури: якщо перші роки існування проекту його фінансовим партнером виступали лише органи соціального захисту, через кілька років «відкритими» для проекту стали й органи управління культури (зокрема, Міністерство культури України та Український культурний фонд).

  • У концерті 09.05.2023 року незрячі виконавці презентують різні міста України: Львів, Полтава, Тернопіль, Кривий Ріг, Мукачево, Хмельницький, Вінниця, Миколаїв, Рівне. Наймолодшим співакам – лише 9. Родзинка проекту – виступи всіх солістів у супроводі оркестру Національного театру ім. М.Заньковецької – єдиного в Україні колективу музикантів, який 15 років поспіль співпрацює з обдарованими незрячими виконавцями з України і різних країн Європи (Литва, Польща, Грузія, Швеція).
  • PS. Детальна інформація і фото/відео з концертів «Відчинилося життя» розміщені на сайті https://usi.org.ua/ та у facebook на сторінці «Інтегрований концерт «Відчинилося життя».

Схожі події

Музика Антоніо Вівальді на даху 30 вересня 19:00, сб Музика Антоніо Вівальді на даху Київ, Дах ЦУМ від 350 грн. Музика Антоніо Вівальді на даху Вже не хочу 30 вересня Музика Антоніо Вівальді на даху Дах ЦУМ Придбати Джаз на даху ЦУМ: Френк Сінатра 01 жовтня 19:00, нд Джаз на даху ЦУМ: Френк Сінатра Київ, Дах ЦУМ від 350 грн. Джаз на даху ЦУМ: Френк Сінатра Вже не хочу 01 жовтня Джаз на даху ЦУМ: Френк Сінатра Дах ЦУМ Придбати The Harry Potter Symphony 26 грудня 19:00, вт The Harry Potter Symphony Київ, Палац культури КПІ ім. Ігоря Сікорського від 390 грн. The Harry Potter Symphony Вже не хочу 26 грудня The Harry Potter Symphony Палац культури КПІ ім. Ігоря Сікорського Придбати Оля Полякова. Все буде добре 26 жовтня 18:00, чт Оля Полякова. Все буде добре Київ, Палац Україна від 800 грн. Оля Полякова. Все буде добре Вже не хочу 26 жовтня Оля Полякова. Все буде добре Палац Україна Придбати