Батерфляй - Заборонені кольори

27 квітня 2019, Сб. 18:00
Палац культури "Молодіжний" Маріуполь, вул. Харлампіївська 17/25

Про подiю

Вистава є частиною театральної програми [Startup] Гогольfest 2019.

«Butterfly – Colori Proibiti» (Італія) – це унікальний балет-трагедія від італійської режисерки Моніки Касадей та формації Compagnia Artemis Danza, створенний через поєднання драми Юкіо Місіма "Заборонені барви" та класики італійської опери "Мадам Баттерфляй" Джакомо Пуччіні.

Юкіо Місіма – чи не найвідоміший у світі японський письменник та драматург, який здобув собі визнання у рівній мірі як своїми творами, так і екстравагантним стилем життя і смерті.

Джакомо Пуччіні називають останнім великим оперним композитором. Маестро мав бездоганне почуття театру, вважаючи, що музика опери, а також її дія обов'язково повинні бути єдиним цілим і підпорядковані єдиному задуму твору. Його "Мадам Баттерфляй" – опера про нездійсненне кохання японської дівчини до американського офіцера.

Моніка Касадей занурюється у ліричні світи Юкіо Місіма та Джакомо Пуччіні, й переносить персонажів, теми та архетипи дость вимір сучасного танцю. Дія яскрава і стримана водночас, глибоко пов’язана із самурайською традицією і тими часами, коли дотримання обіцянки було частиною етичного кодексу і моралі.

Ця дія створює зв'язок між героїнею Пуччіні і автором «Заборонених кольорів» Юкіо Місіма. Останній вчинив самогубство в 1970 році через ритуальну практику сеппуку, під час телевізійного шоу в прямому ефірі. Це дві різні історії, що зустрічаються в одній системі цінностей.

Оркестровий репертуар Пуччіні контрастує з електронними треками композитора Луки Віаніні. У апокаліптичному звуковому просторі звучить лише голос Мадам Батерфляй. Звук проникає глибоко всередину, аж доки не відбувається жорстокий і сильний вибух, що знищує всі сумління і всі надії.

Мадам Батерфляй чекає, знаходячись в абсолютному і абстрактному просторі-часі сцени, перебуваючи в нестабільній рівновазі, але водночас вона міцно прив’язана до абсолютних цінностей.

Розрив між очікуваннями та реальністю настільки глибокий і страшний, що Мадам Батерфляй змушена зробити рішучий жест – Харакірі, яке настільки руйнівне і небезпечне, що його можна порівняти з тихим вибухом, з трагедією Хіросіми.

Зношена сцена, яку покинули танцівники, є місцем, де відбувається Харакірі, велична і героїчна форма смерті. Це не тіло, а совість, яка відсічена мечем. Меч, який скорочує зв'язок між собою і неприйнятною реальністю. Рух очікування і фатальний акт – це шлях до збереження духовності і глибокої цінності. Акти чистоти, коли людина в суперечності з сьогоденням реагує на розчарування втратою волі до життя – невблаганним жестом, який знищує будь-яку форму існування.
«Butterfly – Colori Proibiti» – це емоційно та еститично сильна нагода поринути у складний світ протистояння Людини з власними переконаннями.

Команда Compagnia Artemis Danza:
Хореографія, світло, костюми – Моніка Касадей
Музика – Джакомо Пуччіні
Оригінальна музика – Лука Віаніні
Повітряний танець – Елена Аннові
Асистенти виробництва та хореографії – Давид Тальявіні,
Асистенти хореоргафії та каскадер – Антоніо Бісірі
Продакшн – Compagnia Artemis Danza /Monica Casadei In collaboration with Fondazione Toscana Spettacolo Onlus, Fondazione Teatro Verdi di Pisa
У співпраці з – Comune di Cortona, Teatro Signorelli за сприяння Ministero per i Beni e le Attività Culturali, Regione Emilia Romagna-Assessorato alla Cultura

Інші дати

Схожі події

Лебедине озеро Лебедине озеро 3 Події Лебедине озеро 26.07 - 28.07.2019 Дмитро Романов 24 липня 20:00, Ср Дмитро Романов Одеса, Зелений театр від 300 грн. Дмитро Романов Вже не хочу 24 липня Дмитро Романов Зелений театр Придбати Біла акація 27 липня 18:30, Сб Біла акація Одеса, Театр музкомедії від 40 грн. Біла акація Вже не хочу 27 липня Біла акація Театр музкомедії Придбати Дитячий балет 27 липня 11:00, Сб Дитячий балет "Спляча красуня" Одеса, Одеський театр Опери та Балету від 40 грн. Дитячий балет Вже не хочу 27 липня Дитячий балет "Спляча красуня" Одеський театр Опери та Балету Придбати