24-pay-mark Created with Sketch.

Odesa Classics: Даніель Хоуп, Олексій Ботвінов, Цюріхській камерний оркестр

9 червня 2021, ср. 19:00-21:00
від 50 ₴
від 50 ₴

Про подiю


Цюрихський камерний оркестр
Даніель Хоуп (скрипка, художній керівник)
Олексій Ботвінов (фортепіано)

Шнітке. «Сюїта у старовинному стилі»
Шнітке. Соната для скрипки і фортепіано № 1
Шнітке. «Танго у божевільні»
Шнітке. «Полька»
Чайковський. Серенада для струнного оркестру до мажор у 4 частинах

Цюрихський камерний оркестр (Zürcher Kammerorchester; ZKO) належить до ТОП-5 найкращих камерних колективів Європи. Карта міжнародних гастролей ZKO не знає кордонів, а майданчики, на яких виступають музиканти, – найвищого класу: від лондонського Альберт-холу до найбільших залів європейських країн, США, Азії і Південної Африки. Головна сцена Zürcher Kammerorchester – цюрихський Тонхаллє. З ZKO в різний час грали Міша Майський, Вадим Рєпін, Джошуа Белл, Хіларі Хан, Джеймс Голуей та багато інших прославлених музикантів. У 2017 році оркестр був нагороджений Echo Klassik за два CD в категорії Klassik ohne Grenzen («Класика без кордонів»).

Оркестр було засновано в 1945 році Едмондом де Штуцем. За 73 роки існування у цюрихського колективу було всього п’ять музичних керівників. Теперішній – видатний скрипаль Даніель Хоуп. Одна з найвідоміших відмінностей оркестру: колектив грає не тільки класику, а й джаз і популярну музику. Попередній керівник оркестру – легендарний диригент сер Роджер Норрінгтон – за роки роботи підняв зіграність і якість оркестру на неперевершену висоту. Записи Моцарта і Гайдна у виконанні оркестру стали новим еталоном якості сучасної музичної сцени. З керівництвом Даніеля Хоупа оркестр почав розвиватися в бік розширення меж класики, невпинно експериментуючи з жанрами та формами подання класики, і прославився як один із найбільш сучасних і новаторських класичних оркестрів світу. Цюрихський камерний оркестр уже вдруге приїжджає до України на фестиваль ODESSA CLASSICS, і цей масштабний міжнародний культурний проект стає можливим завдяки підтримці Посольства Швейцарії в Україні.

Даніель Хоуп Кращий музикант Європи – 2015 («Європейська премія культури з музики»). Шестиразовий лауреат премії «ECHO», чотириразовий номінант премії Grammy. Британський скрипаль-віртуоз Даніель Хоуп народився 1973 року в м. Дурбан (ПАР). Переїхавши до Лондона, навчався в Highgate School і в Королівській академії музики у Захара Брона. Вже у 10 років він виступив на британському телебаченні, а в одинадцять отримав запрошення від сера Ієгуді Менухіна виконати з ним дуети Б. Бартока на телебаченні Німеччини. Це стало початком багаторічного артистичного партнерства двох музикантів, які зіграли разом понад 60 концертів. Надзвичайно різнобічний музикант виступає як соліст, камерний виконавець, диригент. Скрипаль відомий своєю винятковою креативністю, прагненням до розширення рамок мистецтва. Він – автор успішних концептуальних проектів і трьох книг, сценарист, теле- і радіоведучий, учасник театральних постановок.

У своїй творчості Даніель Хоуп звертається як до класичного репертуару, так і до нової музики, джазу.Понад 20 років з величезним успіхом гастролює світом. Як соліст і диригент постійно виступає з камерними оркестрами (зокрема – Камерним оркестром Європи, оркестром Камерата Зальцбург, струнним оркестром Люцернського фестивалю) і ансамблями (серед яких німецький L'arte del mondo). Грав у найпрестижніших залах світу з провідними оркестрами США, Канади, Ізраїлю, оркестрами Берліна, Дрездена, Лондона, Москви, Осло, Парижа, Стокгольма, Відня. Хоуп входить до Директорату музичного фестивалю в Саванні (штат Джорджія, США) і є артистичним директором літнього фестивалю в Мекленбурзі (Німеччина). З 2007 року Даніель Хоуп – ексклюзивний артист Deutsche Grammophon (раніше записувався на Warner Classics и Nimbus). У 2010 році представив світову прем’єру і дебютний запис своєї редакції Скрипкового концерту Альбана Берга, який журнал Gramophone Magazine назвав «кращим записом усіх часів».

Взимку цього року відбулася презентація альбому з творів Альфреда Шнітке, записаного на Deutsche Grammophon, у виконанні Даніеля Хоупа і Олексія Ботвінова, який, на одностайну думку критиків, став великою творчою подією у музичному світі. Нещодавно Даніель Хоуп, соліст і художній керівник Цюрихського камерного оркестру (з 2016 року), записав з оркестром диск із серенадами, створеними великими композиторами у різні епохи. Деякі з них прозвучать у всіх трьох концертах оркестру на фестивалі ODESA CLASSICS.

Схожі події

NOVA kids fashion show 10 березня 18:00, нд NOVA kids fashion show Київ, Osocor Residence від 350 ₴ NOVA kids fashion show Вже не хочу 10 березня NOVA kids fashion show Osocor Residence Придбати Весняна Музична Платформа України 29 березня 18:30, пт Весняна Музична Платформа України Київ, МЦКМ (Жовтневий палац) від 800 ₴ Весняна Музична Платформа України Вже не хочу 29 березня Весняна Музична Платформа України МЦКМ (Жовтневий палац) Придбати Благодійна вечеря. Пономарьов, Хома та Горбунов. 21 березня 18:30, чт Благодійна вечеря. Пономарьов, Хома та Горбунов. Ужгород, Ресторан «Limoncello» від 3000 ₴ Благодійна вечеря. Пономарьов, Хома та Горбунов. Вже не хочу 21 березня Благодійна вечеря. Пономарьов, Хома та Горбунов. Ресторан «Limoncello» Придбати Atlas Festival 06 липня 14:00, сб Atlas Festival Київ, ВДНГ від 600 ₴ Atlas Festival Вже не хочу 06 липня Atlas Festival ВДНГ Придбати