Про подiю
Дніпро сьогодні проявляється у музиці, сучасному мистецтві, але передусім в анімації, яка показує, як місто змінювалося, проходило декомунізацію та осучаснювалося. Сьогодні музика світлофорів асоціюється з мультфільмами Микити Лиськова, а кримінальна хроніка міста — з боді-горором Стаса Сантімова. Тож влаштуємо показ їхніх підбірок анімації, а на самому заході можна поговорити з режисерами.
Стас Сантімов починав працювати у розробці дизайну для мобільних додатків, а потім — художником в ігровій індустрії. Оскільки у його відділі не було того, хто знався на анімації, він вивчив її сам. Зараз Стас найчастіше займається GIF-анімацією, приклади якої завантажує на свій канал у Vimeo. Його надихають ситуації кримінальної хроніки Дніпра, за якою він час від часу стежить.
Сантімов створює свої фільми сам у Photoshop без стороннього фінансування, якщо це не комерційні замовлення. У 2020 році за стрічку «Сурогат» він отримав приз глядацьких симпатій Українського конкурсу KISFF та спеціальну відзнаку журі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтв LINOLEUM «За силу атмосфери та майстерності, а також свіжий погляд на жанр горору, що здивує глядача».
Микита Лиськов займається анімацією 15 років, показуючи реальність рідного Дніпра абсурдною, хаотичною та абстрактною. Його фільмам часто бракує цілісності, але в такий спосіб він намагається утримати увагу глядача, не зупиняючись на одному сюжеті. Крім створення анімаційних фільмів, Лиськов також веде телеграм-канал про авторську анімацію, збираючи актуальні новини та пояснюючи контекст роботи.
Режисер взяв участь у десятках фестивалів у Китаї, Франції та Німеччині. Одну з його останніх робіт «Кохання» відібрали до кінофестивалю в Ансі, який ще називають «анімаційними Каннами».
Усі кошти із продажу квитків на показ ідуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії.
Кількість місць обмежена.
Зверніть увагу!
Схожі події