24-pay-mark Created with Sketch.

Показ анімації Микити Лиськова та Стаса Сантімова в МОТ

21 червня 2023, ср. 20:15
Площа Героїв Майдану Дніпро, Площа Героїв Майдану
від 150 грн.
від 150 грн.

Про подiю

Показ та обговорення авторської анімації Микити Лиськова та Стаса Сантімова в МОТ

21 червня команда MOT проведе покази анімації режисерів з Дніпра Микити Лиськова («Кохання», Putler Kaput) та Стаса Сантімова («Сурогат», авторська GIF-анімація).

Про що подія

Дніпро сьогодні проявляється у музиці, сучасному мистецтві, але передусім в анімації, яка показує, як місто змінювалося, проходило декомунізацію та осучаснювалося. Сьогодні музика світлофорів асоціюється з мультфільмами Микити Лиськова, а кримінальна хроніка міста — з боді-горором Стаса Сантімова. Тож влаштуємо показ їхніх підбірок анімації, а на самому заході можна поговорити з режисерами.

Про гостей події

Стас Сантімов починав працювати у розробці дизайну для мобільних додатків, а потім — художником в ігровій індустрії. Оскільки у його відділі не було того, хто знався на анімації, він вивчив її сам. Зараз Стас найчастіше займається GIF-анімацією, приклади якої завантажує на свій канал у Vimeo. Його надихають ситуації кримінальної хроніки Дніпра, за якою він час від часу стежить.

Сантімов створює свої фільми сам у Photoshop без стороннього фінансування, якщо це не комерційні замовлення. У 2020 році за стрічку «Сурогат» він отримав приз глядацьких симпатій Українського конкурсу KISFF та спеціальну відзнаку журі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтв LINOLEUM «За силу атмосфери та майстерності, а також свіжий погляд на жанр горору, що здивує глядача».

Микита Лиськов займається анімацією 15 років, показуючи реальність рідного Дніпра абсурдною, хаотичною та абстрактною. Його фільмам часто бракує цілісності, але в такий спосіб він намагається утримати увагу глядача, не зупиняючись на одному сюжеті. Крім створення анімаційних фільмів, Лиськов також веде телеграм-канал про авторську анімацію, збираючи актуальні новини та пояснюючи контекст роботи.

Режисер взяв участь у десятках фестивалів у Китаї, Франції та Німеччині. Одну з його останніх робіт «Кохання» відібрали до кінофестивалю в Ансі, який ще називають «анімаційними Каннами».

Усі кошти із продажу квитків на показ ідуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії.

Кількість місць обмежена.

Зверніть увагу!

 1. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 13:00 до 20:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.
 2. У разі повітряної тривоги у Дніпрі подія припиняється, а відвідувачі зобов'язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, виступ продовжиться. У разі остаточного скасування івенту організатори розглянуть можливість повторного проведення.
 3. Охорона МОТ може попросити вас залишити в гардеробі верхній одяг, парасольки, великогабаритні сумки та рюкзаки.
 4. Охороні надається право огляду сумок та рюкзаків на вході до експозиції.
 5. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а у разі потреби скористатися спеціально облаштованою вбиральнею.
 6. На спеціальні події не можна
  • приносити будь-які види зброї та піротехніки, колючі та ріжучі предмети, газові балончики, аерозолі, отруйні, хімічні та інші речовини;
  • заходити до виставкової зали з великогабаритними речами, їжею та напоями;
  • курити та вживати алкогольні та слабоалкогольні напої, а також перебувати у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
  • здійснювати професійне та комерційне фото- та відеознімання без отримання дозволу від команди don't Take Fake;
  • заходити із тваринами.