Подію скасовано

DREAMWORKS

31 березня 2020, Вт. 19:00
від 300 грн.
від 300 грн.

Галерея

DREAMWORKS у Києві - фото №1 DREAMWORKS у Києві
DREAMWORKS у Києві - фото №2 DREAMWORKS у Києві афіша
DREAMWORKS у Києві - фото №3 DREAMWORKS у Києві квитки
DREAMWORKS у Києві - фото №4 DREAMWORKS у Києві на concert.ua
DREAMWORKS у Києві - фото №5 DREAMWORKS у Києві фото
DREAMWORKS у Києві - фото №6 DREAMWORKS у Києві піти
DREAMWORKS у Києві - фото №7 DREAMWORKS у Києві дивитись
DREAMWORKS у Києві - фото №8 DREAMWORKS у Києві піти
DREAMWORKS у Києві - фото №9 DREAMWORKS у Києві фото
DREAMWORKS у Києві - фото №10 DREAMWORKS у Києві

Про подiю

31 березня на великій сцені Театру Франка – вистава “DREAMWORKS” за мотивами п’єси Івана Вирапаєва від харківського Театру “МДТ”. Режисер – Олексій Райт.

10 тон піску, вітер 20 метрів на секунду та буревії – нині це наймасштабніший театральний проєкт Харкова.

Уявіть, що до вас приходить людина та каже, що знає як вас зробити щасливими. Ви готові?

“DREAMWORKS” – історія любові Девіда та Меріл, наповнена сценами іронії, сарказму або комізму – де глядач сам обирає призму до прочитання. П'єса відрізняється від створеного Вирапаєвим раніше – зберігаючи ключову роль слова, він зовсім позбавляє її звичної для своїх текстів радикальності. Колишнє бажання зруйнувати канон обернулося його затвердженням, до того ж – у жанрі мелодрами.

Театр “МДТ” – Молодіжний Драматичний Театр з міста Харкова. Серед робіт – 20-годинний проєкт по КLIMу «Театральний серіал “Сім днів з Ідіотом (неіснуючі глави роману Ідіот)”». У Києві покази проєкту проходили в рамках ГОГОЛЬFEST-2017, потім ще тричі в рамках гастролів Театру “МДТ” у ЦСМ “ДАХ”.

Очолює Театр “МДТ” – Олексій Райт, самобутній режисер і не менш дивовижний актор, творчий пошук якого включає сучасну драматургію KLIMа, Мартіна Макдонаха та інших. Відданий місіонер театру, як способу життя. Не вперше звертається до фігури Івана Вирапаєва, основною специфікою текстів якого є довгі просторові монологи, вимовлені щодо індивідуальних або соціальних тем, часто із залученням релігійних мотивів.

У випадку з “DREAMWORKS” – це теми любові, чоловічої та жіночої сутностей. Творці спекталю стали повелителями бурь, завезли 10 тонн піску на сцену, створили справжній вітер 20 метрів в секунду, і дали в цих умовах акторам проживати неймовірну історію любові Девіда та Меріл.

На сцені справжня пустеля, що час від часу дається взнаки. один з перших епізодів – відмічений піщаною завісою, що струменить на авансцену. У фіналі ж спектаклю виникає реальня буря, що нагнітається із-за куліс. Але річ не лише в ефектній сценографії – передусім, це метафора, здатна увібрати всю пов'язану з піском символіку, весь досвід відповідної фразеології всіх часів і народів.

У доповненні з трьома арочними отворами, що патетично виникають в глибині сцени, лінійкою дзеркал, протиставлених глухій чорній стіні, сходами (у небо?), диваном, вініловими дисками і так далі, – приходить таємничий, частково занесений пісками світ.

Повернення Катаріни Леонової (Shana Voice) на театральні підмостки після перерви у вісім років – чи не найважливіша подія, що додає уваги до цього спектаклю. У минулому – перша актриса харківського ЦСМ "Нова сцена", пройшла дві театральні школи KLIMа, а нині – лідер музичної групи ШАNА. Вирішила повернутися до акторської роботи саме у Театрі “МДТ”. Виконуючи відразу дві головні ролі – Меріл і Елізабет, вона значною мірою розкриває свій талант актора, як провідника.

Обидві героїні оточують любов'ю і турботою Девіда, – персонажа самого Райта – відлюдника-пустинника, що заривається в пісок, ховаючись від реальної дійсності заради миру спогадів. Особливості цієї ролі і його акторська природа допомагають повніше і вагоміше розкрити запропоновану п'єсою містичну ситуацію, а також у тонких відтінках виступити партнером Леоновой під час її ключових монологів.

Незмінним в МДТ залишається і переконливий хронометраж – 4 години, в даному випадку. Проте дія затягує, занурюючи глядача в мало з чим порівнянну атмосферу, що плин часу зникає. Світ ідей, що викладається, форми та ритм – народжують на сцені сакральний стан, що розчиняє в собі зал.

Вистава йде російською мовою.

Режисер – Олексій Райт
Актори – Олексій Райт, Катаріна Леонова (ШАНА), Олег Дідик, Сергій Івушкіна, Ірина Мішина, Лара Читак, Геннадій Випінашко, Марта Донцова
Партнери – ЦСМ “ДАХ”, ГОГОЛЬFEST.

Схожі події

Головне. коли 14 серпня 19:00, Пт Головне. коли Одеса, Театр на Чайній від 40 грн. Головне. коли Вже не хочу 14 серпня Головне. коли Театр на Чайній Придбати Театр «Маски» в комедії «Дон Жуан» Театр «Маски» в комедії «Дон Жуан» 2 Події Театр «Маски» в комедії «Дон Жуан» 15.08 - 28.08.2020 тітка Чарлея 19 серпня 20:00, Ср тітка Чарлея Одеса, Літній театр від 50 грн. тітка Чарлея Вже не хочу 19 серпня тітка Чарлея Літній театр Придбати Бал на честь короля 14 серпня 20:00, Пт Бал на честь короля Одеса, Літній театр від 50 грн. Бал на честь короля Вже не хочу 14 серпня Бал на честь короля Літній театр Придбати