1 липня 2019, Пн. 19:00
Будинок звукозапису Українського радіо Київ, вулиця Леоніда Первомайського, 5-Б
від 80 грн.
від 80 грн.

Галерея

Енігма-концерт у Києві - фото №1 picture
Енігма-концерт у Києві - фото №2 picture
Енігма-концерт у Києві - фото №3 picture

Про подiю

Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України

Парвіз Ях’яві
Дириґент

Светліна Стоянова
мецо-сопрано, артистка Віденської державної опери

ПРОГРАМА: Ференц Ліст
Прелюди
Симфонічна поема №3

Едвард Елгар
Варіації на загадкову тему («Енігма-варіації»)

Густав Малер
П’ять пісень на вірші Фрідріха Рюккерта

Парвіз Ях’яві (диригент) народився у 1980 році в Ірані в родині військових саме у той час, коли почалася війна між Іраном та Іраком, яка тривала вісім років. З дитинства Парвіз мав велике бажання займатися музикою, але після війни такої можливості не було, окрім того, батьки були проти. Він почав таємно вивчати музику у шістнадцятирічному віці. Самостійно опанував кілька музичних інструментів. Потім навчався в консерваторії у класі композиції, також грав на скрипці у студентському симфонічному оркестрі. Навчання продовжив у Національній музичній академії України.

Завдяки диригенту Віталію Протасову познайомився з діяльністю Симфонічного оркестру Національної філармонії України. Певний період стежив за роботою цього оркестру, був присутній на репетиціях, і це зародило у ньому мрію працювати з оркестром та надихнуло його поїхати до Відня, щоб навчатися диригуванню у легендарного диригента іранського походження Александра Рахбарі (асистента і заступника Герберта фон Караяна). Після навчання у Рахбарі познайомився у Зальцбурзі з професором Віденського університету Леопольдом Хагером, навчався у нього і одночасно працював його асистентом у різних оркестрах Європи. Також навчався диригуванню у Крістофера Хогвуда, Валерія Гергієва та Аліна Власенка.

Парвіз диригував різними оркестрами у Австрії, Німеччині, Росії, Словаччині, Туреччині, Хорватії, а також в Україні. Серед найвідоміших творів у його репертуарі, які отримали високу оцінку музичної критики, – балети "Лебедине озеро" та "Лускунчик" Петра Чайковського і його симфонії №4 і №6, Реквієм Вольфганга Амадея Моцарта, опера "Паяци" Руджеро Леонкавалло, "Просвітлена ніч" Арнольда Шенберга, "Петрушка" і "Поцілунок феї" Ігоря Стравінського, "Королева чардашу" Імре Кальмана тощо.

Светліна Стоянова (мецо-сопрано) народилася у Болгарії в 1991 році, є артисткою Віденської державної опери. У вересні 2018 року дебютувала у якості дріади в опері Ріхарда Штрауса «Аріадна на Наксосі», з того часу виконала партії Керубіно («Весілля Фігаро»), Росвейси («Валькірія»), Тісби («Попелюшка»), Лоли («Сільська честь»), Жавоти («Манон») у Державній опері. Як запрошена виконавиця Віденської державної опери виконала партії Керубіно в Elbphilharmonie у Гамбурзі та Церліни («Дон Жуан») в Tonhalle у Дюсельдорфі.

Пані Стоянова закінчила Королівську консерваторію Шотландії. Під час навчання у 2017 році вона зайняла Перше місце на Міжнародному конкурсі співаків «Neue Stimmen» та Третє місце в «Le Grand Prix de l'Opera».

Светліна виступала також на концертних подіях, організованих агенцією «Live Music Now». Вона заспівала Янгола в ораторії «Сон Геронтія» Едварда Елгара, а також виконала «Глорію» Антоніо Вівальді і Месу до мажор Людвіга ван Бетховена разом з оркестром Шотландської опери. У червні 2017 року мала сольний концерт в рамках Міжнародного фестивалю «Sofia Music Weeks», а у червні 2018-го виконала Симфонію №4 Густава Малера з Національним симфонічним оркестром Болгарського радіо. Також пані Стоянова заспівала на церемонії відкриття «Bregenz Festival» 2018 року Месу ре мажор Антоніна Дворжака.

Светліна також є артисткою Samling, володаркою срібної медалі Musician’s Company Award і Independent Opera Scholarship & Fellowship, з якою вона виконала сольний концерт у Wigmore Hall.

Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр

Заснований у 1979 році як перший і єдиний професійний колектив України, що від самого початку демонструє стильове розмаїття репертуару – класика, якісна популярна музика, джаз, мюзикл.

Сьогодні це відомий в Україні та поза її межами колектив з довгою історією зіркових виступів – оркестр неодноразово гастролював Нідерландами, Італією, Швейцарією, Іспанією, Німеччиною, Південною Кореєю, Францією, Польщею та Україною; співпрацював з видатними диригентами та світовими зірками (Тарас Криса, Мішель Легран, Хосе Каррерас, Монсеррат Кабальє, Сумі Йо, Алессандро Саффіна, Андрій Бондаренко тощо).

Схожі події

KAZKA 04 березня 19:00, Ср KAZKA Київ, Палац спорту від 350 грн. KAZKA Вже не хочу 04 березня KAZKA Палац спорту Придбати Кращі саундтреки у виконанні Віртуозів Києва Кращі саундтреки у виконанні Віртуозів Києва 2 Події Кращі саундтреки у виконанні Віртуозів Києва 1.02 - 21.03.2020 Національний відбір на Євробачення-2020 Фінал 22 лютого 18:00, Сб Національний відбір на Євробачення-2020 Фінал Київ, Палац культури КПІ від 390 грн. Національний відбір на Євробачення-2020 Фінал Вже не хочу 22 лютого Національний відбір на Євробачення-2020 Фінал Палац культури КПІ Придбати Дімаш Кудайберген 11 березня 19:00, Ср Дімаш Кудайберген Київ, Палац спорту від 700 грн. Дімаш Кудайберген Вже не хочу 11 березня Дімаш Кудайберген Палац спорту Придбати