Fantasio

17 вересня 2017, Нд. 18:00
Довженко-центр Київ, Васильковская, 1
від 270 грн.
від 270 грн.

Галерея

Fantasio у Києві - фото №1 picture
Fantasio у Києві - фото №2 picture
Fantasio у Києві - фото №3 picture
Fantasio у Києві - фото №4 picture

Про подiю

State Small Theatre of Vilnius (Литва) представляє

 

На фестивалі ГОГОЛЬFEST Державний Вільнюський Малий театр презентує прем’єру вистави відомої литовської режисерки Ґабріеле Тумінайте «Fantasio» (що базується на п’єсі «Fantasio» Альфреда де Мюссе). Україна стане першою іноземною країною, чия аудиторія зможе ознайомитися з останньою роботою Ґабріеле Тумінайте.

 

Сучасна версія п’єси «Fantasio», написаної в ХІХ столітті, з’явилася на сцені після того, як було синхронізовано зміст п’єси й сучасний контекст, встановлено зв’язок між особливою мовою цього витвору й сучасним глядачем, який приходить у театр сьогодні. Виступ буде складатися з живої музики гурту Kabloonak, а також музики відомого литовського композитора Ґ. Пускуніґіса. Постановниця, разом із хореографом Райдасом Петраускасом, збагатили виступ елементами танцю в стилі Vogue.

 

П’єса починається смертю блазня і, водночас, весільним бенкетом, що влаштовується, аби уникнути війни з іншим королівством. Непроханий і забутий, Fantasio знаходить сенс існування в службі королівським блазнем і, у такий спосіб, змінює долю королівства. 


Жанр цієї п’єси важко визначити в межах класичних дефініцій, адже це комедія із сумним кінцем, або ж трагедія зі щасливим завершенням.

 

Ідея «Fantasio» зародилася в Ґабріеле Тумінайте в незвичному місці, у сховищі театральних декорацій, проте сама п’єса буде перенесена на сцену й матиме відкритий, імпровізований перформативний характер.

 

«Fantasio» є новою виставою Державного вільнюського малого театру, який загалом має у своєму арсеналі більш ніж 20 постановок. Театр існує вже 27 років, його було засновано в рік і навіть у місяць відновлення незалежної Литовської Республіки (1990). Це наймолодший литовський державний театр, у якому працюють три покоління учнів Рімаса Тумінаса, що робить театр унікальним.

 

Вистава йде литовською мовою з українськими субтитрами

 

Режисерка: Ґабріеле Тумінайте

 

За підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні