3-й Міжнародний фестиваль української ретро-музики ім. Богдана Весоловського

26 серпня 2018, Нд. 19:00
від 40 грн.
від 40 грн.

Галерея

Про подiю

26 серпня 2018 року в Одеському національному академічному театрі опери та балету проходитиме ІІІ Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського. У його програмі – Конкурс молодих виконавців (початок о 15.00) та Гала-концерт Фестивалю (початок о 19.00).

Фестиваль покликаний популяризувати спадщину української ретро-музики 30-60-х років минулого століття, а також повернути до життя несправедливо забуті імена українських композиторів. Два попередніх фестивалі пройшли у Львові (2015 р.) та Полтаві (2017 р.), значно розширивши коло виконавців та слухачів української ретро-музики.

Фестиваль має цікаву особливість – цього року на сцені Одеської опери зустрінуться два «Серця». Перше «Серце» – танго композитора Ісаака Дунаєвського, яке ми знаємо у виконанні славнозвісного одесита Леоніда Утьосова (до речі, І.Дунаєвський був уродженцем м.Лохвиці, що на Полтавщині).

Л.Утьосов увійшов до історії музичної культури як один із засновників радянського джазу, зокрема, він стояв біля витоків «Теа-джазу» (театралізованого джазу), який було створено у жовтні 1929 р. А в 1934 р. вийшов фільм «Веселі хлопці», в якому прозвучало «Серце», яке «не дає нікому спокою» і в наші дні.

Друге «Серце» – це танго видатного композитора Богдана Весоловського. Перший звукозапис цієї пісні було зроблено в Канаді у 1953 р., а саме танго прозвучало у виконанні 17-річної Мирослави Вербицької, українки з Монреалю.

Цікаво, що паралельно з «Теа-джазом» у Львові також був організований джаз-бенд «Капела Леоніда Яблонського» («Ябцьо-джаз»), в якому розкрився талант композитора і музиканта Б.Весоловського. Отже, і Б.Весоловський, і Л.Утьосов мають причетність до створення перших джаз-бендів минулого століття.

Творча спадщина композитора Богдана Весоловського нараховує понад 30 танго, тому він увійшов до історії української ретро-музики як «батько» української танцювальної музики та «батько» українського танго.

Цьогорічний Фестиваль в Одеській опері проводиться невипадково. Пісні Б.Весоловського звучали на багатьох оперних сценах світу, у виконанні добре відомих солістів Метрополітен-опери у Нью-Йорку Андрія Добрянського, який записав цілу платівку пісень Б.Весоловського, Іванки Мигаль, а також Ольги Павлової з Вінніпегу та багатьох інших оперних співаків. Багато сучасних українських оперних співаків також співали його пісні – серед них Володимир Ігнатенко, Володимира Чайка, Ігор Кушплер, Леся Боровець, Олег Лихач та ін. Два альбоми пісень Б.Весоловського («Жоржина», «Серце у мене вразливе») записав Олег Скрипка.

Фестиваль має широке міжнародне звучання. У рамках Фестивалю проводиться Конкурс молодих виконавців. Переможцями попередніх конкурсів стали Стефанія Романюк з Канади та Олівер з Італії. Цього року головою журі буде видатний український композитор, Герой України, народний артист України Мирослав Скорик, а членами журі – солістка Одеської опери Лариса Стадниченко, відома українська співачка, композитор, поетеса Ілларія, та знаменита польська співачка Кристина Мачєєвська.

К.Мачєєвська – популярна польська співачка, яка виступала в багатьох країнах світу – Австрії, Данії, Німеччині, Чехословаччині, Казахстані, США та ін. Вона записала двомовний альбом українських пісень, серед них «Стожари», «Водограй», «Летять ніби чайки». К.Мачєєвська співає також пісню «Прийде ще час» Богдана Весоловського. Співачка є організатором фестивалів імені Януша Гнятковського, її чоловіка і відомого польського співака, 90-річчя якого відзначається цього року.

Гостями і конкурсантами третього Фестивалю буде ціла плеяда молодих виконаців, які «засвітилися» в проекті «Голос країни»: Ілларія, Іванка Червінська, яка виступатиме з гуртом “Gypsy Lyre”, Зеновій Карач, який вийде на сцену з гуртом “Wszystko” та ін. Також в Одеській опері ми побачимо яскравий полтавський гурт «Чураївна» і лауреатів І та ІІ Фестивалів Лідію Кретову й Аліну Філіпюк. Ведучими цьогорічного Фестивалю будуть народна артистка України Марія Бурмака та лауреат ІІ Фестивалю Гліб Кудряшов.

Схожі події

Різдвяний Кураж Базар 07 грудня 12:00, Сб Різдвяний Кураж Базар Київ, 19-й павільйон ВДНГ Немає квитків Різдвяний Кураж Базар Вже не хочу 07 грудня Різдвяний Кураж Базар 19-й павільйон ВДНГ Придбати Atlas Weekend 2020 08 липня 14:00, Ср Atlas Weekend 2020 Київ, ВДНГ від 600 грн. Atlas Weekend 2020 Вже не хочу 08 липня Atlas Weekend 2020 ВДНГ Придбати Kyiv Vibe City 07 грудня 14:00, Сб Kyiv Vibe City Київ, M82 від 849 грн. Kyiv Vibe City Вже не хочу 07 грудня Kyiv Vibe City M82 Придбати Мелодії любові. Магомаєв, Ободзинський, Хіль 07 грудня 19:00, Сб Мелодії любові. Магомаєв, Ободзинський, Хіль Одеса, Одеська обласна філармонія від 170 грн. Мелодії любові. Магомаєв, Ободзинський, Хіль Вже не хочу 07 грудня Мелодії любові. Магомаєв, Ободзинський, Хіль Одеська обласна філармонія Придбати