Hudaki Village Band

28 листопада 2018, Ср. 19:00
Палац Україна (малий зал) Київ, вул. Велика Васильківська, 103
від 200 грн.
від 200 грн.

Галерея

Hudaki Village Band у Києві - фото №1 Hudaki Village Band у Києві

Про подiю

Чому варто піти на концерт Hudaki Village Band?

1. Cправжній український музичний фольк - без жодних прикрас та умисного іміджмейкінгу.
2. Найбільша сила Гудакі полягає в їх бездоганній автентичності
3. Презентація CD видання нового альбому YO!

Hudaki Village Band з концертом в Малому залі Палацу "Україна".

З того, як поводилися та реагували глядачі, було зрозуміло, що концерт перевищив усі їхні очікування. Танці, співи, сміх, аплодисменти та празникування – усе це викликало ейфорію оплесків і заклики виступити на біс ще довго після майже тригодинного концерту. Ця музика викликає звикання – мабуть, тому, що вона така яскрава, справжня й рухлива. Тут є зворушливі балади, які втягують у світогляд містичного сну. Є захоплюючі ритми, що заманюють у безумство танців. Є урочисті гімни, які створюють настрій святості. Музиканти не тільки виступають на концерті, вони також показують, що таке бути людиною – перш за все, тому, що всі ми маємо безмежну жагу до життя, яка завжди є частиною нас і яка втілюється у музиці, танці та співі. Самі музиканти випромінюють цю життєрадісність. Вони грають, співають і танцюють, немов керовані надприродними силами...

Дев'ять музикантів з Українських Карпат – це Hudaki Village Band. Їхні голоси звучать серцем і душею під час цілодобових весільних святкувань. Як і їхні предки – єврейські, русинські та ромські гурти з регіону Марамуреш – вони точно знають, як ідеально виконати ось що: зробити людей щасливими! Їхні дикі ритми надають моторності усім, хто танцює, і молодим, і старим. Здається, що усі хто танцює, піднімаються у повітря і кружляють над танцполом, у парах або великих колах, і згодом пливуть над землею у круговій левітації. Коли ж селяни виснажуються на танцполі, вони сідають разом, співаючи старі балади, що розповідають жахливі та чудові історії, які може запропонувати тільки реальне життя.

Гудаки є майстрами алхімії музично-вібраційного щастя. За 16 років виступів на сотнях фестивалів та в концертних залах по всій Європі, гурт навчився робити свої архаїчні, нічні моменти щастя, доступними для необізнаних. У регіоні Марамуреш, в гірській місцевості південно-західної України на кордоні з Румунією та Угорщиною, селянських музикантів називають гудаками. Різноманітні етнічні музичні впливи роблять традиційну музику багатогранною та унікальною. Архаїчна слов'янська вокальна традиція, румунські мелодії, єврейські ритми та ромський темперамент разом поєдналися у місцевому культурному схрещенні, яке протягом століть розвивалося у житті різних народів пліч-о-пліч на одній території.

У своєму новому альбомі «Yo!», виданому в грудні 2017 року, Гудаки представили широкий спектр місцевої музики, яку вони грають та співають у своєрідному, дуже характерному стилі.

Австрійський емігрант та музикант Юрген Крефтнер заснував цей гурт в 2001 році спільно з двома музикантами, які грали свою музику на весіллях, – Василем Рущаком та Михайлом Шутком з с. Нижнє Селище. З самого початку до групи приєдналася співачка Катя Яринич, а згодом – 11-річна Ольга Сенинець, та колишній рок-басист Володя Тишлер. Пізніше вони познайомилися з віртуозним цимбалістом Володею Короленком та двома видатними сільськими музикантами, Сергієм Ковачем та його сином Віталієм. З 2008 року склад групи не змінювався.

Спочатку Гудаки називали себе Maramures Band, це був гурт, який насправді не пов'язував себе з Україною. Однак після Революції Гідності в 2014 році, де музиканти заграли перед протестуючими та поліцією, Гудаки почали демонструвати свою приналежність до вільної України, яка є відкритою для світу. Але це жодним чином не змінило їхньої місцевої ідентичності. Одна з головних рис культури гірських сіл – це суміш гумору та упертості, яку можна відчути, почути та побачити на концертах гурту та у їх незвичному вбранні.

Гурт виступав на десятках фестивалів у Європі, включаючи фестиваль Sziget в Будапешті, Fusion та Bardentreffen у Німеччині, Klez More у Відні, Notes d'Equinoxes Delemont та Festival des 5 Continents у Швейцарії, Respect-Prague, Balkan Trafik Brussels, Les Suds Arles у Франції та багатьох інших.

Катерина Яринич, вокал
Ольга Сенинець, вокал, гардон
Василь Рущак, барабан (перкуссія)
Михайло Шутко, вокал, скрипка
Юрій Буковинець, кларнет, тараґот, флейти
Володимир Короленко, цимбали
Віталій Ковач, вокал, гітара,
Сергій Ковач, акордеон, плонка
Володимир Тишлер, контрабас

Схожі події

Stadium Show MONATIK «Love It Ритм» 01 червня 20:00, Сб Stadium Show MONATIK «Love It Ритм» Київ, НСК Олімпійський Вже не хочу 01 червня Stadium Show MONATIK «Love It Ритм» НСК Олімпійський Придбати Rhye 21 червня 19:00, Пт Rhye Київ, Bel etage від 1099 грн. Rhye Вже не хочу 21 червня Rhye Bel etage Придбати Валерій Меладзе 10 листопада 19:00, Нд Валерій Меладзе Київ, Палац Україна від 499 грн. Валерій Меладзе Вже не хочу 10 листопада Валерій Меладзе Палац Україна Придбати