Концерт класичної музики

21 лютого 2020, Пт. 19:00
від 50 грн.
від 50 грн.
Обрати квиток

Про подiю

Чому варто піти на концерт класичної музики?

1. Познайомитися з музикою іспанського класика - Мануеля де Фальи.
2. Поринути в атмосферу музики Стравінського разом з видатним українським піаністом.
3. Надихнутися мистецтвом.

21 лютого на сцені Одеської філармонії виступить український піаніст Йожеф Ермінь разом з Національним одеським філармонічним оркестром.

У концерті прозвучить особлива програма - це Концерт для фортепіано і духових інструментів Стравінського і Музика з балету "Треуголка" видатного іспанського композитора Мануеля де Фальи. Диригент - австрієць Гюнтер Нойхольд.

Концерт Стравінського - особливий твір в якому представлений незвичайний оркестр. Такий ансамбль представлявся композитору ідеальним зразком взаємодії тембрів: згідно ремарці Стравінського, контраст соло групи духових продовжує звучання фортепіано, що створює ефект людського дихання.

"Треуголка" Фальи - одноактний балет на сюжет однойменної повісті П. А. де Аларкон. Балет був написаний на замовлення Дягілєва і вперше прозвучав в Лондоні в 1919 році (хореографія Леоніда Мясіна, художник Пабло Пікассо). Твір відрізняється яскраво вираженим національним характером, барвистим колоритом оркестровки.

Гюнтер Нойхольд закінчив Грацському академію музики і театру (1969), в подальшому удосконалював свою майстерність під керівництвом Ханса Сваровські та Франко Феррарі. У 1972-1980 рр. Працював в різних містах Німеччини, став лауреатом кількох диригентського конкурсів. У 1981-1986 рр. Очолював Пармську оперу, спеціалізуюся на постановках опер Джузеппе Верді. У 1986-1990 рр. Керував Королівським філармонічним оркестром Фландрії, з яким провів серію гастрольних поїздок. У 1989-1996 рр. Музичний керівник Баденської державної капели .. У 2008 році очолив Симфонічний оркестр Більбао.

Ермінь Йожеф (піаніст) - дипломант республіканського конкурсу піаністів ім. М. В. Лисенка. Нагороджений Державною премією ім. Л. Ревуцького за пропаганду української музики (1993) і премією ім. С. Людкевича (2003). Постійний учасник фестивалів «Контрасти» та «Віртуози» у Львові, а також «Київ Мюзик Фест» і «Прем'єри сезону» в Києві, «Варшавська осінь» в Польщі, постійний член і голова журі міжнародних і всеукраїнських конкурсів.