Лекція Анни Місюн «Поп арт: від коміксів до мертвої акули»

16 січня 2019, Ср. 19:00
Urban Music Hall Одеса, вул. Рішельєвська, 33
від 80 грн.
від 80 грн.

Про подiю

«Що любимо, те й малюємо! Що розуміємо, те й оспівуємо!»

Поп-арт постає з певного інтелектуального протесту молодих британських художників - Пітера Блейка, Джо Тілсона та Ричарда Сміта, проти «зарозумілих» на їх погляд нефігуративних пошуків абстрактного експресіонізму, оспівування останнього критиками і «професійною» публікою. Добротна улюблена річ кожного з нас тепер подавалася як певний несмак, невігластво.

«Проста» людина тепер позбавлялася права на думку, естетику, вподобання того, що зрозуміло, відомо із дитинства, про володіння чим мріє пересічний мешканець мегаполісу чи маленького села. Вже за декілька років рух до «популярного мистецтва» (читай, народного і масового) перетнув океан і заволодів столицею нової естетики - Нью-Йорком. Фротажи Роберта Раушенберга, величезні картини-комікси Роя Ліхтенштейна, американські прапори Джаспера Джонса, банки улюбленого томатного супу і тиражована різнокольорова поп-діва Энді Уорхола повернули публіці впевненість у спроможності створювати не лише сенси, а й форми сучасного мистецтва.

Масове високе мистецтво поп-арту активно маніпулює образами того, що ми любимо, боїмося, бажаємо, про що мріємо і що бережемо у спогадах. Тут - наш подив і наше захоплення. Саме тому, що поп-арт експлуатує колективне безсвідоме маси, він і досі здатен створювати все нові напрями, витягуючи їх зсередини наших фантазій чи пак фантазмів. Він породив оп-арт: як нас дивує й досі кольорове коло на моніторі, яке крутиться саме собою!

Кінетичне і ситуативне мистецтво естетично переосмислило слідом за поп-артом нову образність, що створюється засобами масової інформації та рекламою. А нео-поп поставив «прості речі» не лише на художній п’єдестал, а й на індустріальний конвеєр. Виконані на заводі-студії в Сохо Джеффа Кунца високотехнологічні металеві «песики з надувних шариків» по 2 м заввишки розлітаються на аукціонах за десятки мільйонів доларів! А чого тільки варта мертва, тобто «вічно жива» акула у формаліні Дем’єна Герста (Деміен Хьорст - на сайті ПінчукЦентру), за яку заплатили на аукціоні $ 12 млн.! Про особливу естетику нашої пам’яті, кристалізовану у дитячих іграшках і постерах улюблених груп, що стають художніми артефактами; іронічні жанрові картини з життя сучасного мегаполіса і, звісно, про численних художників кошенят, песиків та інших звіряток - в новій лекції доцента кафедри культурології, мистецтвознавства та філософії культури ОНПУ Анни Місюн

Попередній продаж - 50грн; в день лекції – 80грн.

Схожі події

Довлатов Jazz. Філія 28 лютого 20:00, Чт Довлатов Jazz. Філія Київ, Будинок Кіно від 100 грн. Довлатов Jazz. Філія Вже не хочу 28 лютого Довлатов Jazz. Філія Будинок Кіно Придбати Подарункові Сертифікати CONCERT.UA 31 грудня 10:00, Вт Подарункові Сертифікати CONCERT.UA Київ, Concert.ua від 250 грн. Подарункові Сертифікати CONCERT.UA Вже не хочу 31 грудня Подарункові Сертифікати CONCERT.UA Concert.ua Придбати 3D-шоу Vivaldianno. Місто Дзеркал 01 березня 19:00, Пт 3D-шоу Vivaldianno. Місто Дзеркал Київ, Палац Україна від 350 грн. 3D-шоу Vivaldianno. Місто Дзеркал Вже не хочу 01 березня 3D-шоу Vivaldianno. Місто Дзеркал Палац Україна Придбати Сольний stand-up Ярослава Титаренко 18 січня 20:00, Пт Сольний stand-up Ярослава Титаренко Одеса, Urban Music Hall від 100 грн. Сольний stand-up Ярослава Титаренко Вже не хочу 18 січня Сольний stand-up Ярослава Титаренко Urban Music Hall Придбати