24-pay-mark Created with Sketch.

Лекція Анни Місюн «Поп арт: від коміксів до мертвої акули»

16 січня 2019, ср. 19:00-21:30
Urban Music Hall Одеса, вул. Рішельєвська, 33
від 80 ₴
від 80 ₴

Про подiю

«Що любимо, те й малюємо! Що розуміємо, те й оспівуємо!»

Поп-арт постає з певного інтелектуального протесту молодих британських художників - Пітера Блейка, Джо Тілсона та Ричарда Сміта, проти «зарозумілих» на їх погляд нефігуративних пошуків абстрактного експресіонізму, оспівування останнього критиками і «професійною» публікою. Добротна улюблена річ кожного з нас тепер подавалася як певний несмак, невігластво.

«Проста» людина тепер позбавлялася права на думку, естетику, вподобання того, що зрозуміло, відомо із дитинства, про володіння чим мріє пересічний мешканець мегаполісу чи маленького села. Вже за декілька років рух до «популярного мистецтва» (читай, народного і масового) перетнув океан і заволодів столицею нової естетики - Нью-Йорком. Фротажи Роберта Раушенберга, величезні картини-комікси Роя Ліхтенштейна, американські прапори Джаспера Джонса, банки улюбленого томатного супу і тиражована різнокольорова поп-діва Энді Уорхола повернули публіці впевненість у спроможності створювати не лише сенси, а й форми сучасного мистецтва.

Масове високе мистецтво поп-арту активно маніпулює образами того, що ми любимо, боїмося, бажаємо, про що мріємо і що бережемо у спогадах. Тут - наш подив і наше захоплення. Саме тому, що поп-арт експлуатує колективне безсвідоме маси, він і досі здатен створювати все нові напрями, витягуючи їх зсередини наших фантазій чи пак фантазмів. Він породив оп-арт: як нас дивує й досі кольорове коло на моніторі, яке крутиться саме собою!

Кінетичне і ситуативне мистецтво естетично переосмислило слідом за поп-артом нову образність, що створюється засобами масової інформації та рекламою. А нео-поп поставив «прості речі» не лише на художній п’єдестал, а й на індустріальний конвеєр. Виконані на заводі-студії в Сохо Джеффа Кунца високотехнологічні металеві «песики з надувних шариків» по 2 м заввишки розлітаються на аукціонах за десятки мільйонів доларів! А чого тільки варта мертва, тобто «вічно жива» акула у формаліні Дем’єна Герста (Деміен Хьорст - на сайті ПінчукЦентру), за яку заплатили на аукціоні $ 12 млн.! Про особливу естетику нашої пам’яті, кристалізовану у дитячих іграшках і постерах улюблених груп, що стають художніми артефактами; іронічні жанрові картини з життя сучасного мегаполіса і, звісно, про численних художників кошенят, песиків та інших звіряток - в новій лекції доцента кафедри культурології, мистецтвознавства та філософії культури ОНПУ Анни Місюн

Попередній продаж - 50грн; в день лекції – 80грн.

Схожі події

Київська тату конвенція 11 травня 11:00, сб Київська тату конвенція Київ, Колонна зала ВДНГ (павільйон №1). від 270 ₴ Київська тату конвенція Вже не хочу 11 травня Київська тату конвенція Колонна зала ВДНГ (павільйон №1). Придбати DOU Day 18 травня 08:00, сб DOU Day Київ, ТВА від 6000 ₴ DOU Day Вже не хочу 18 травня DOU Day ТВА Придбати Фестиваль сиру та вина Kyiv Food and Wine Festival 18 травня 11:00, сб Фестиваль сиру та вина Kyiv Food and Wine Festival Київ, ВДНГ від 200 ₴ Фестиваль сиру та вина Kyiv Food and Wine Festival Вже не хочу 18 травня Фестиваль сиру та вина Kyiv Food and Wine Festival ВДНГ Придбати Весняний Кураж 27 квітня 12:00, сб Весняний Кураж Київ, Garage від 300 ₴ Весняний Кураж Вже не хочу 27 квітня Весняний Кураж Garage Придбати