Леся Верба. Авторська програма Золоте

23 листопада 2018, Пт. 19:00
Urban Music Hall Одеса, вул. Рішельєвська, 33
від 150 грн.
від 150 грн.
Обрати квиток

Про подiю

Леся Верба представить авторську програму "Золоте" в стилi етно-джаз.

Це сталося в 1990 році. Нація тільки-но почала прокидатися. Тато, яхтсмен і викладач "Вишки" (морської академії), дізнавшись про святкування 500 років Запорізької Січі, в один вечір вирішив, що неодмінно повезе туди всю родину. Саме там поруч з Хортицею сталося повне занунрення в українську культуру - наметове містечко з усієї України, пісні - від козацьких до стрілецьких, костюми, вінки, ярмарок, нічне вогнище... З цієї мандрівки всі повернулись іншими. Є таке поняття "генна память", память роду, яка несподівано увімкнулася у 10-річної дівчинки, із звичайної одеської родни, де розмовляли веселим суржиком з українськой, польскої, російської та ідіша. Відтоді вона співала народних пісень, які вивчила там.

Зовсім скоро Леся знайде чи не єдину в Одесі етнографічну студію, де, крім співу, розповідали про звичаї та обряди, вдягали аутентичні старовинні строї, реконструювали народні свята... За три роки тато, Анатолій Верба, вирушає в навколосвітню гонку, збудувавши вітрильну лодку "Одеса", що розкаже про Україну по всьому світу від Англії до Австралії. А Леся починає вичтися грі на бандурі, вона хоче віддячити діаспорі за підтримку і допомогу татовому проекту. Вона не зможе поїхати - українська команда не схоче міняти назву в обмін на гроші спонсорів і участь українського екіпажу у навколосвітній регаті - це допомога волонтерів з усього світу. Але вона запише вдома на касетний магнітофон і передасть татові пісню "Віють вітри" - яку почують слухачі австалійської радіостанції. Бандура, яку тато спеціально придбав для іі концертів, пройде неторканною навколо світу і повернеться додому.

Дипломант конкурсу "Перлини Сезону" - 1995 р.; фіналистка конкурсу "Червона рута" - 1996 р.; "Гоголь-фест" - 2015 р.; лауреат етно-фестивалю "Fairy tales" - 2017 р. - Леся не зупинялася. Вона грає етно-джаз та експериментує з банудрою, робить сучасні обробки народних пісень, співпрацює з українськими поетами і модельєрами, які надають нового актуального дихання народному співу і костюмам.

Леся Верба - вокал, бандура
Сергій Порошинський - клавішні, бас
Віталій Ткачук - бансури, гітара
Андрій Калашников - труба