Маруся Чурай

2 лютого 2019, Сб. 19:00
від 40 грн.
від 40 грн.

Про подiю

Маруся Чурай.

Історичний роман у віршах видатної Ліни Костенко про легендарну українську поетесу Марусі Чурай вперше поставлений на сцені Національного академічного театру оперети. Інсценізація ліро-епосу «Маруся Чурай» - свого роду відповідь на запит сучасного суспільства про єдину можливість духовного відродження нації - важливості порятунку і збереження української ідентичності.

Роман «Маруся Чурай» виник в українській літературі в 1979 році, завдяки дивовижній точності зображення цілої епохи, став, по суті, художньої енциклопедією історії українського народу ХVII століття.

У своєму романі Ліна Костенко ототожнює українську історію з образом жінки, ображеної, змученої, але не зламану, а гордою, зберегла власну гідність. Історія ця мисляча і осмислює вона - саму себе.

В основі твору - відома балада «Ой не ходи, Грицю ...», сюжет якої має безліч інтерпретацій. Доля реальної української дівчини, вірші і пісні якої надихали загони на подвиги в ім'я України переказана Ліною Костенко живий, проникливою поетичної промовою.

Маруся засуджена бути повішеною за вбивство свого коханого Гриця. Дівчина не винна, приготований нею отрута, призначений був їй самій, бо прийняти зраду коханого Маруся не могла. Судді невблаганні. Навіть полум'яна промова Івана Іскри: «Ця дівчина не просто так Маруся. Це - голос наш. Ця пісня. Це - душа ... », не рятує піснярку. Тоді, крізь пожежі і розруху (під Полтавою йдуть страшні бої), козак Іскра відправляється до гетьмана шукати заступництва.

Три довгих дні перед стратою Маруся згадує все своє життя, немов сповідається. Втомлена, безневинна і знесилена вона чекає страти, як звільнення. Гетьман Хмельницький пише указ про помилування і лише за мить до страти, гонець, який прибув з указом, встигає звільнити дівчину.

Маруся вирушає паломницею до Києва. Вона бачить безмежну красу природи і розорену війною землю і тоді, дівчина забуває про особисте горе, вона складає пісні, розмірковує:

«Нащадкам нашим відмивати доведеться похмуру печаль від дурості і крові. Чиновники - ті тяжко винні. А чим народу нашкодив народ?! »

«Маруся Чурай» Ліни Костенко - твір, який сьогодні є надзвичайно актуальним, там дуже багато рядків, які, на мій погляд, відображають наш час », - стверджує режисер-постановник вистави Сергій Павлюк. Звучання постановки створено автентичним співом, музикою, яку мало хто чув. Жанрова спрямованість постановки, за визначенням режисера, близька по образності до поетичного театру - це поетична драма.

Художній керівник Національної оперети, н.а. Україна Богдан Струтинський, починав свій шлях режисера постановкою творів Ліни Василівни Костенко, багато спілкувався з поетесою. Тепер, в 83 театральному сезоні нова постановка «Маруся Чурай» за Л. Костенко є в репертуарі Національної оперети України з лютого 2018 року.

Інші дати

Маруся Чурай

25 квітня 2019 19:00

Київський національний академічний театр оперети, Київ

Перейти до опису
від 40 грн.

Маруся Чурай

23 травня 2019 19:00

Київський національний академічний театр оперети, Київ

Перейти до опису
від 40 грн.

Маруся Чурай

12 червня 2019 19:00

Київський національний академічний театр оперети, Київ

Перейти до опису
від 40 грн.

Схожі події

Мюзикл The PROMISE Мюзикл The PROMISE 2 Події Мюзикл The PROMISE -50% на другий 26.04 - 27.04.2019 Лебедине озеро -50% на другий 09 травня 18:00, Чт Лебедине озеро Івано-Франківськ, Івано-Франківський театр ім. І. Франка від 190 грн. Лебедине озеро Вже не хочу 09 травня Лебедине озеро Івано-Франківський театр ім. І. Франка Придбати Театр Воробушек здуває пил шарами 22 квітня 19:00, Пн Театр Воробушек здуває пил шарами Дніпро, Дніпровська Філармонія від 200 грн. Театр Воробушек здуває пил шарами Вже не хочу 22 квітня Театр Воробушек здуває пил шарами Дніпровська Філармонія Придбати Орфей і Еврідіка 11 травня 18:30, Сб Орфей і Еврідіка Одеса, Одеський театр Опери та Балету від 20 грн. Орфей і Еврідіка Вже не хочу 11 травня Орфей і Еврідіка Одеський театр Опери та Балету Придбати