-30% на другий

Моцартіана. Київський камерний оркестр

25 квітня 2019, Чт. 19:00
Кірха Святої Катерини Київ, вул. Лютеранська, 22
від 150 грн.
від 150 грн.
Обрати квиток

Про подiю

В залі Кірхи Святої Катерини Київський камерний оркестр представить програму «МОЦАРТІАНА». Музичні класичні шедеври в розкішному виконанні й особлива аура концертного залу – головні складові незабутнього вечора

На Вас чекає унікальна можливість вперше в Україні почути незвичне звучання шедевру світової класики у версії для струнних, зробленою у 1840 році чеським музикантом Петером Ліхтенталем. Після своєї смерті Моцарт не був забутий. Багато музикантів сприяли поширенню його музики. Одним з них був Петер Ліхтенталь, по професії лікар, який був пристрасним музикантом-аматором. Він заслужив репутацію компетентного композитора і музикознавця.

Великий прихильник музики Моцарта, Ліхтенталь переклав декілька його творів для струнного ансамблю, серед яких був і «Реквієм». Це може здатися дивним, але, насправді, цілком у рамках традицій того часу, адже завдяки цим аранжуванням, значні твори симфонічної музики негайно ставали доступні любителям в музичних салонах.

Вражаюче, що в квартетній версії, яка, насправді, відтворює не більше, ніж «скелет» музики, її емоційна сила зберігається повною мірою. Це робить честь Ліхтенталю, і, можливо, зайвий раз доводить, що в Реквіємі значно більше Моцарта, ніж можливо об’єктивно встановити. Велич його музики виявляється в звучанні, яка б версія не виконувалась,. Петер Ліхтенталь так сформулював це на відкритті пам’ятника Моцарту в Зальцбурзі в 1842 р.: «Історія знає тільки одного універсального музичного генія, і цей геній — Моцарт!»

Відчути всю силу геніальної музики ви зможете завдяки ініціативі автора проекту, відомого скрипаля Вадима Борисова, що у цей вечір буде лідером Київського камерного оркестру.

Програма:

Вольфганг Амадей Моцарт (1756–1791)
Реквієм
KV 626
версія для струнних Петера Ліхтенталя (1780 — 1853)
Requiem
Dies Irae
Tuba Mirum
Rex Tremendae Majestatis
Recordare
Confutatis
Lacrymosa
Domine Jesu
Hostias
Sanctus
Benedictus
Agnus Dei