24-pay-mark Created with Sketch.

Спецпоказ документального фільму «Євродонбас» у МОТ

3 жовтня 2023, вт. 20:20
Площа Олекси Гасина Львів, вул. Стефаника, 3
від 200 грн.
від 200 грн.

Про подiюРежисер фільмів «2020. Безлюдна країна» та «Поїзд Київ — Війна» зняв кіно про вплив європейської культури на Донбас наприкінці 19 — початку 20 століття.

Остгейм, Лібенталь, Нью-Йорк, Блюменфельд, Бунге, Марієнталь — чи чули ви про такі міста та села Донбасу? Навряд чи, бо майже всі вони у радянські часи отримали типові комуністичні та «антибуржуазні» назви, як-от Новгородське або Юнокомунарівськ. Вони також отримали й вигадану проросійську історію, як і весь Донбас, перетворившись у свідомості багатьох на найбільш міфологізовану радянську територію, унікальну та недоторканну фортецю «руського міра». У фільмі Корній Грицюк не лише спростовує ці міфи, але й шукає історичну правду задля відновлення проєвропейської ідентичності промислового Донбасу.

Для створення стрічки команда віднайшла в іноземних архівах й анімувала ряд унікальних, проте маловідомих матеріалів XIX століття, які показують побут європейців на Донбасі. Експерти, історики та місцеві жителі у фільмі розказують про минуле регіону, яке старанно знищувала та викривляла радянська влада, стираючи з пам'яті людей імена європейських підприємців, таких як Джон Г'юз, Ернест Сольве, Генріх Лауде. Один із ключових спікерів у стрічці — Ігор Козловський, філософ, релігієзнавець, колишній політичний в'язень.

21 вересня стрічку в український прокат випускає дистриб’ютор «Артхаус Трафік».

Усі кошти із продажу квитків у артпросторі МОТ скеровуються у фонд проєкту, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії.

Кількість місць обмежена.

ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ.

 1. Вхід у простір відбувається у порядку живої черги.
 2. У разі повітряної тривоги у Львові всі відвідувачі мають залишити приміщення та пройти до найближчих місць укриття. Одне з таких — Молодвіж Центр, вулиця Скорика, 31.
 3. Працівники МОТ можуть попросити вас залишити в гардеробі верхній одяг, парасольки, великогабаритні сумки та рюкзаки.
 4. Працівникам МОТ надається право поверхневого огляду сумок та рюкзаків на вході до експозиції.
 5. Дозволяється вхід із тваринами лише за умови їх постійного перебування на руках у власника.
 6. Команда проєкту та працівники МОТ можуть відмовити у доступі в простір відвідувачам, які не дотримуються вищезазаначених правил, перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, агресивно поводяться або несуть загрозу іншим відвідувачам.
 7. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідудувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити на перший поверх експозиції та спеціальні події, а за необхідності скористатися спеціально облаштованою вбиральнею.
 8. У просторі МОТ заборонено:
  — приносити будь-які види зброї та піротехніки, колючі та ріжучі предмети, газові балончики, аерозолі, отруйні, хімічні та інші речовини;
  — заходити до виставкової зали з великогабаритними речима, їжею та напоями;
  — курити та вживати алкогольні та слабоалкогольні напої у просторі;
  — здійснювати професійне та комерційне фото- та відеознімання без отримання дозволу від команди don't Take Fake.

Схожі події

Різдвяний Кураж 16 грудня 12:00, сб Різдвяний Кураж Київ, Garage від 300 грн. Різдвяний Кураж Вже не хочу 16 грудня Різдвяний Кураж Garage Придбати The King IFNMU 09 грудня 12:00, сб The King IFNMU Івано-Франківськ, Івано-Франківська обласна філармонія від 300 грн. The King IFNMU Вже не хочу 09 грудня The King IFNMU Івано-Франківська обласна філармонія Придбати Подорож Сонячною системою 02.12, 03.12, 04.12 ... 14.01.2024 Подорож Сонячною системою Київ, Київський планетарій Подорож Сонячною системою 02.12, 03.12, 04.12 ... 14.01.2024 Подорож Сонячною системою Київський планетарій Придбати BUSINESS CONFERENCE: ВИХІД НА НОВИЙ РІВЕНЬ 10.12 BUSINESS CONFERENCE: ВИХІД НА НОВИЙ РІВЕНЬ від 1200 грн. BUSINESS CONFERENCE: ВИХІД НА НОВИЙ РІВЕНЬ 10.12 BUSINESS CONFERENCE: ВИХІД НА НОВИЙ РІВЕНЬ Придбати