Про подiю
20 вересня о 20:20 у МОТ у Львові відбудеться спеціальний показ документальної стрічки Корнія Грицюка «Євродонбас».
Режисер фільмів «2020. Безлюдна країна» та «Поїзд Київ — Війна» зняв кіно про вплив європейської культури на Донбас наприкінці 19 — початку 20 століття.
Остгейм, Лібенталь, Нью-Йорк, Блюменфельд, Бунге, Марієнталь — чи чули ви про такі міста та села Донбасу? Навряд чи, бо майже всі вони у радянські часи отримали типові комуністичні та «антибуржуазні» назви, як-от Новгородське або Юнокомунарівськ. Вони також отримали й вигадану проросійську історію, як і весь Донбас, перетворившись у свідомості багатьох на найбільш міфологізовану радянську територію, унікальну та недоторканну фортецю «руського міра». У фільмі Корній Грицюк не лише спростовує ці міфи, але й шукає історичну правду задля відновлення проєвропейської ідентичності промислового Донбасу.
Для створення стрічки команда віднайшла в іноземних архівах й анімувала ряд унікальних, проте маловідомих матеріалів XIX століття, які показують побут європейців на Донбасі. Експерти, історики та місцеві жителі у фільмі розказують про минуле регіону, яке старанно знищувала та викривляла радянська влада, стираючи з пам'яті людей імена європейських підприємців, таких як Джон Г'юз, Ернест Сольве, Генріх Лауде. Один із ключових спікерів у стрічці — Ігор Козловський, філософ, релігієзнавець, колишній політичний в'язень.
21 вересня стрічку в український прокат випускає дистриб’ютор «Артхаус Трафік».
Усі кошти із продажу квитків у артпросторі МОТ скеровуються у фонд проєкту, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії.
Кількість місць обмежена.
ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ.
Схожі події