Національний одеський філармонійний оркестр
Дорогі друзі, вже 4 квітня 2025 року о 18:00 у Великій філармонійній залі будемо зустрічати шанованих гостей із Харкова та Києва і Національний одеський філармонійний оркестр з великою радістю запрошує усіх насолодитися неповторним музичним вечором!
Ви почуєте гру піаністки ТЕТЯНИ ШАФРАН, котра підкорює публіку своїм «рідкісним поєднанням ясності та сили» (All Music Guide) та «пронизливою, технічно точною і яскравою» музикальністю.
Молода українська піаністка не новачок у найпрестижніших концертних залах світу, включно з Shenzhen Grand Theatre, Lindeman Hall і Palau de la Musica. Вона виграла понад 20 міжнародних конкурсів піаністів, включно із Золотою медаллю знаменитого Міжнародного конкурсу піаністів Ольги Керн і Першою премією на Concours International de Piano France-Amériques у Парижі.
За диригентським пультом - народний артист України маестро ЮРІЙ ЯНКО.
ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ:
- Концерт для фортепіано з оркестром Ля мінор, Op. 54 витонченого композитора-романтика РОБЕРТА ШУМАНА.
Цей твір неодмінно змусить битися Ваше серце частіше, а декого - пролити тиху сльозу від неймовірної краси співочої музики.
Незважаючи на три частини, твір зберіг характер фантазії. Основна ідея, виражена у концерті - це туга і щастя між двома люблячими людьми. Шуман музично трансформує боротьбу за своє кохання. А кохана композитора, Клара Шуман, писала про концерт після прем'єри: «... який багатий на винаходи, який цікавий від початку до кінця, який свіжий і який прекрасний цілісний твір!».
- Симфонія № 2 ключової фігури класичної музики ЛЮДВІГА ван БЕТХОВЕНА.
Хронологічно робота над твором (1801-1802рр.) збігається з драматичними подіями в житті Бетховена - виявленням прогресуючої глухоти. «Мій поганий слух переслідував мене скрізь, наче привид, і я уникав людського спілкування», писав композитор. Та все ж, у піднесеному дусі, він заявляє: «Я вхоплю долю за горлянку, і вона, безумовно, не знищить мене до кінця».
Тому Симфонія № 2 - смілива, натхненна, авантюрна - генерує й утримує бадьорий ентузіазм, демонструючи силу та рішучість композитора, який знаходить сили для опору долі.
Згодом Гектор Берліоз напише про цей твір так: «У цій симфонії посміхається усе».
Не відмовте собі в справжньому задоволенні та неодмінному катарсису після прослуховування такої особливої музики!