Підпільні Читання
StandUp «Підпільні читання» в Києві відбудеться 21 грудня в Книгарні «Сенс».
Чому варто піти на стендап «Підпільні читання» в Києві?
- Ексклюзивний формат від «Підпільного».
- Справжні зірки українського стендапу на сцені.
- Найкраща ідея легкого відпочинку в приємній компанії.
StandUp «Підпільні читання» в Києві
Запрошуємо найелітарніших глядачів на ЗЙОМКУ нового філологічно-гумористичного шоу «ПІДПІЛЬНІ ЧИТАННЯ», в якому коміки діляться досвідом після прочитаної книги. Учасники по-своєму аналізують сюжет, смішно розкручують проблематику твору та просмажують ліричних героїв.
Цього вечора читаємо містичний роман Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи».
Знімаємо новий формат за участі автора і запитуємо у нього, як у книзі можуть співіснувати місто Рівне, горор і техно.
Учасники підпільних читань 21 грудня:
- Макс Кідрук - потужний український письменник, автор сучасних романів («Не озирайся і мовчи», «Колонія», «Доки світло не згасне назавжди» та ін. ) та тревелогів (збірка «Зорі над островом Пасхи» і не тільки).
- Сергій Степанисько. Магістр української філології. 8 років у стендап-комедії, тому і працює в IT. Лауреат Всеукраїнського конкурсу народного танцю у місті Сокаль 2006.
- Лана Чубаха. (Іноді) музична комікеса, самопроголошена інфлюенсерка,тіктокериня. Двічі переможниця «Розсміши коміка».
- Настя Зухвала. Феміністка. Авторка фрази про східних сусідів, яку готовий волати кожен українець.
- Олександр Качура. Імператор Китаю, каскадер Джекі Чана, що починав свою діяльність в Гонконзі. Один із Королів Крінжу.
Де купити квитки на стендап «Підпільні читання» в Києві?
Встигніть вихопити квиточки на Concert.ua.
Артисти
Коли між Дєрской і Зухвалою – одне 24 лютого
Настя Зухвала – популярна українська комікеса, сценаристка, радіоведуча. Протягом семи років виступала під псевдонімом «Дєрская». За цей час встигла розвинутися з дебютантки «Відкритого мікрофона» у фан-барі «Банка» до однієї з найяскравіших учасниць «Підпільного Стендапу». Додала до свого доробку сольні концерти із мільйоном переглядів, займалася веденням колонки у «Wonderzine Україна», була учасницею шоу «Богиня шопінгу». А вже після 24-го лютого 2022-го року Настя чітко зрозуміла, що «Дєрская іде за кораблем», а Зухвала – продовжує іти вперед.Як змінилися теми виступів комікеси з початком повномасштабної війни
Якщо раніше у своїй творчості Настя торкалася питань толерантності, поваги до жінок і боротьби з сексизмом, то пізніше, коли розгорнулася неспровокована російська агресія на українських землях, авторка багато що переоцінила. Настя зазначає, що перелом відбувся в цілковитому усвідомлені своєї національної приналежності та абсолютної ворожості російської культури. Тож Настя заснувала інста-медіа «Зухвалий батальйон», написала нову програму «Рафінована лють» і вирушила у великий тур Україною та Європою. Зараз комікеса не відмовилася від висвітлення прав жінок, ні. Просто зрозуміла, що не так важлива глобалізація, як те, що відбувається просто перед тобою, на твоїх очах. До речі, про своє весілля стендаперка вже теж встигла пожартувати у новій програмі. Тож Настя Зухвала продовжує заряджати слухачів на позитив. Її гумор підтримує та консолідує суспільство. І творчість талановитої комікеси є вагомим рушієм розвитку сучасної української комедії.Олександр Качура – комік з Харкова, чий талант підкорив Гонконг і тепер зриває оплески київської публіки
Олександр Качура – харизматичний і талановитий стендап-комік родом із Харкова, чия сценічна кар’єра починалася на просторах Китаю. Артист був резидентом найвідомішого стендап клубу на півдні країни Takeout Comedy SZ та неодноразово виходив на сцени місцевих шоу в якості хедлайнера. Сьогодні ж Олександр Качура – активно розширює свою творчу експансію в Україні, а його англомовні жарти замінив смачний, вишуканий та самобутній український гумор. Комік є резидентом «Підпільного Стендапу», учасником багатьох стендап-вечірок, імпровізаційного шоу «Королі крінжу», переможцем великої кількості «Відкритих мікрофонів».«Маніячна дурка», або неповторний гумор для найвибагливіших
Авторський стиль Олександра Качури – дійсно цікавий та самобутній. Як і теми для жартів. Комік вдало підмічає те, повз чого інші можуть пройти не помітивши. І тому жарти виходять особливі, тонкі й соковиті.Олександр впевнений, що місце гумору під час війни є. Адже сміх допомагає боротися зі стресом і протистояти ворогові. Тож блискучий комік продовжує активно «розпаювати» публіку та збирати донати на підтримку ЗСУ.
Місто – Київ (Україна)
Мова – українська
Жанр – стендап, імпровізація
Становлення коміка
Сергій Степанисько – популярний український стендап-комік, резидент клубу «Підпільний Stand Up», учасник успішних гумористичних проєктів, магістр української філології за освітою. Перше знайомство хлопця з комедією відбулося так: мати-викладачка взяла Сергія на вечір гумору, що проходив у золочівському коледжі. Подія за змістом нагадувала КВК: боротьбу за перемогу в різних конкурсах на сцені вели кілька команд. Весела музика, пісні, жарти, тепла аудиторія – вже тоді Сергію сподобався загальний настрій вечора.Прийнявши рішення спробувати себе в розважальному жанрі, Сергій Степанисько почав активно долучатися до творчих груп у школі, де навчався. В 11-му класі грав у КВК і зі вступом до університету не полишив творчості та навіть став капітаном студентської команди. В той період відбулося знайомство із коміком Антоном Тимошенком та іншими представниками українського гумору, які на той час вже мали власний стиль та визнання у широких колах. Друзі створили власний колектив, який у 2017-му році пройшов відбір до телефестивалю «Ліги Сміху».
Самостійний творчий шлях
Зрозумівши, що потенціал командних виступів себе вичерпав, Сергій вирішив розвиватися як сольний виконавець. Самостійним стендапом артист займається з 2018-го року. На той час старт кар’єри в гуморі був більш перспективним, адже кількість конкурентів була невеликою. Проте вагу харизми і таланту в досягненні популярності ніхто не відміняв. Тому Сергій почав активно розбудовувати власний стиль та розширювати армію фанатів своєї творчості.Досвід колег по творчому цеху підказав коміку, що у підкоренні ширшої аудиторії більш перспективними є виступи в рамках певних форматів та у складі гумористичних колективів. Це спонукало Сергія доєднатися до проєкту Ukrainian Stand Up Agency. Учасники ком’юніті зосередилися на просування україномовного стендапу, що дуже імпонувало Сергію Степаниську, який прагнув скоротити обсяги російськомовного контенту в інтернеті та на ТБ, натомість пожвавлюючи інтерес аудиторії до української культури та гумору.
Співпраця з іншими колективами коміків була не єдиним інструментом розвитку гумористичної кар’єри. Сергій пробував себе в популярних телешоу, одним з яких було «Розсміши коміка». Сучасна зірка стендапу програв на першій хвилині. Було іще декілька спроб, проте вони мали на меті радше задовольнити самолюбство Сергія, аніж посилити популярність артиста. А гроші, зароблені в проєкті вже під час повномасштабного вторгнення, пішли на потреби військових.
Серед важливих засобів на шляху до успіху Сергій Степанисько виокремлює активність в інтернет-просторі. Створення та просування контенту в ютубі, інстаграмі, тіктоці працює на ширшу аудиторію. Адже чекати визнання на всю країну після концерту для кількох десятків глядачів, навіть з класним та актуальним матеріалом, – наївно. І перспектива масштабних гастрольних турне відкривається артистові завдяки наполегливій та методичній праці.
Роль філологічної освіти в кар’єрі стендапера
Сергій Степанисько є магістром української філології. Отриманий багаж знань та досвід, за словами коміка, навчили артиста думати та аналізувати великі масиви інформації. Не дивно, що саме філологічні теми посідають важливе місце в матеріалі коміка. Серед іншого Сергій Степанисько жартує про:- стосунки у сфері українського стендапу;
- власне становлення у жанрі комедії;
- тривожність та походи до психотерапевта;
- зашквари в соцмережах та багато іншого.
- про мобілізацію в негативному ключі;
- про досвід військових – без їхнього особистого дозволу;
- про росіян – якщо це применшує відчуття загрози від ворога (на думку Сергія, подібні жарти нівелюють заслуги наших оборонців);
- расизм, сексизм, жорстокість.
Інші заходи за участю артистів