QIRIM. Відлуння одинадцяти
Благодійний концерт і презентація кліпу режисера Ахтема Сеітаблаєва на нову пісню Хейтспіч до 11-річчя спротиву окупації Кримського півострова.
Артисти хейтспіч, Крихітка, FAHOT (ТНМК), Тонка, provulok та 18school, занурившись у власні досвіди та історії з півостровом, на одній сцені створять простір спогадів про вільний Крим та підтримки спротиву його мешканців.
Кожен придбаний квиток — донат на спільний збір Представництва Президента в Автономній Республіці Крим та БФ "Повернись Живим" на 3,2 млн для засобів РЕБ та РЕР для повітряного командування "Південь". Під час події відбудеться аукціон спеціальних лотів за участі стендап-коміка Василя Байдака.
Гурти:
- хейтспіч
- Крихітка
- FAHOT (ТНМК)
- Тонка
- провулок
- 18school
Подія організована медіаініціативою CrimeaDaily.
Партнери заходу: ATLAS, БФ "Повернись Живим", ТРО Медіа, Кримський Дім, Concert.ua.
За підтримки Офісу Кримської Платформи.
Почуємо, побачимо, відчуємо QIRIM.
Артисти
Дата заснування – жовтень 2024 року
Місто – Київ (Україна)
Мова – українська
Творчий шлях
18School – український музичний гурт з Києва. Колектив заснували восени 2024 року досвідчені музиканти. Кожен з учасників уже має власний бекграунд в індустрії музичної творчості. Тож назвати групу цілковитими новачками не вийде. При цьому яскраві музиканти розпочали новий шлях до популярності і визнання, до сердець фанатів під новим ім’ям 18School. Пісенний дебют перспективної команди відбувся в грудні 2024 року. Трек «Небо запитай» вже мітить у хіти та має чимало шанувальників. На дебютну композицію новоствореної групи вже відзняли відеокліп. Артисти також провели спільну фотосесію. Гурт 18School цілеспрямовано працює над створенням репертуару. Виконавці приділяють увагу кожному етапу – від створення пісень до активного просування творчості. Україномовний колектив прагне дарувати слухачам якісну музику, що знаходить відгук у кожного. В цьому музикантам допомагають:- досвід діяльності у сфері музики;
- яскравий талант;
- беззаперечна харизма;
- здорові амбіції.
Стиль та розвиток колективу
Молодий гурт 18School має всі шанси закріпитися на сучасній українській сцені, адже його учасники наполегливо працюють над якісним саундом і стилем. Зараз колектив активно готується до релізу нових композицій, що можуть увійти до майбутньої платівки. Гурт щодня привертає увагу все більшої кількості слухачів і професійної спільноти. Немає сумнівів, що на виконавців чекає продуктивна співпраця з досвідченим продюсером, запис альбому та нові звершення. Попереду у 18School – виступи на фестивалях, концертні турне та можливість підкорювати великі сцени.Місто – Київ (Україна)
Мова – українська, англійська
Жанр – інді-рок / постшугейз
Лідер гурту – Льоман Судакли
Історія проєкту
provulok – інструментальний постшугейз проєкт музиканта кримськотатарського походження Льомана Судакли. Тривалий час гурт був сольним проєктом. Артист родом із села Кутлак, що під Судаком. Тепер живе у Києві: через російську окупацію Криму родина вимушено виїхала з території півострова. Льоман виростав в унікальних умовах. Його рідне село було оточене горами, а поруч знаходилось море. Постійно була присутня взаємодія з природою. Особливими були мова, культура, релігія і тюркські традиції. До п’яти років хлопчик говорив лише кримськотатарською. Після подій 2014 року юнак не мав бажання покидати домівку. Через політичний тиск і загрози для сім’ї батько поїхав одразу, а Льоман залишився до закінчення школи. Родина пережила не один обшук ФСБ. Згодом батько переконав сина, що переїзд до Києва – необхідний крок.Льоман отримав освіту психолога в Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана та турецькому місті Бурса. Був період, коли майбутня зірка музичної індустрії працював за професією. Але згодом зрозумів: ще занадто молодий, щоб переживати вигорання від складного заняття. Зацікавлення музикою та різними проявами творчості й мистецтва прийшло до Льомана у віці 13 років. Юнак працював на пляжі. Поруч також творили художники, що жили неподалік. Одного дня хлопця відправили до них із буденним завданням. У розташуванні митців хлопець побачив на стіні колекційну гітару Fender Telecaster 1972 року та попросив зіграти на ній. Наступного дня отримав першу зарплату і купив акустичну гітару. Через півроку придбав електрогітару Jay Turser (як у Біллі Джо Армстронга з Green Day). У віці 16 років Льоман почав створювати власні композиції і записувати їх. Пісні звучали дуже сиро, але через подібний період проходить кожен виконавець.
Творчий шлях
Назва «Провулок» спала Льоману на думку через асоціації з медитативним усамітненням та затишком. Ідея назвати гурт provulok виникла в період, коли виконавець активно слухав BONES і музикантів з обʼєднання TeamSESH. У проєктів були схожі, але не надто змістовні назви, що мали особливий вайб. Льоман обрав таку назву через її атмосферу, а також через любов до провулків у таких містах як Івано-Франківськ, Львів, Стамбул чи Лісабон, де між людьми майже немає простору.Наскрізними мотивами творчості provulok є почуття втрати дому, туга за кримськими краєвидами та глибока любов до національних традицій. У 2019–2021 роках музика проєкту отримала визнання й популярність за кордоном. Зокрема, треки проєкту потрапляли до плейлистів США та країн Латинської Америки. Композиції Судакли зацікавлювали фанатів жанрів колдвейв і думер.
Одним із найбільш очікуваних релізів provulok став пост-шуґейзовий, третій повноформатний альбом dissociation. Платівка представлена дев’ятьма треками. Серед них – кілька фітів: з з Ницо Потворно, Sheetel та Люсі. dissociation досліджує процес змін у поглядах та пристосування до нових реалій, акцентуючи увагу на неможливості залишатися тим, ким ти був раніше, коли обставини змінюються. У релізі піднімаються важливі та болючі теми, такі як російська агресія та знищення кримськотатарської мови в Криму.
Стиль та розвиток проєкту
У 2025 році provulok оголосив про зміну складу учасників. Попередній концертний склад лідер гурту представляє так:- Жека – басист, який також має свій гурт YCH;
- Артур – ударник, раніше грав у Віктора Павліка та в гурті sportcafe;
- Льоха – ритм-гітарист, чия гра настільки агресивна, що під час концертів струни на його гітарі рвуться.
Найвідоміші пісні гурту:
- «звичка»;
- The Pain Won’t Stop;
- It All Was Illusion;
- Rainy Mountains;
- «розпайка» та інші.
Цікаві факти:
- для того, щоб «розпаятись», лідер гурту Льоман займається скелелазінням, пінг-понгом, волейболом, йогою, стретчингом або disco elysium;
- своїми шкідливими звичками артист називає переїдання та відеоігри;
- описуючи свою музику, Судакли пропонує слухачам уявити величезну скелю заввишки 200 метрів, яку накриває потужний дощ. Потоки води збираються на її верхівці, і в якийсь момент тонкий струмінь проривається вниз. Він поступово перетворюється на стихійну течію, що з гуркотом обрушується на землю, створюючи імпровізований водоспад. Це і є емоції, які оволодівають кожним під час прослуховування пісень provulok.
Рік заснування – 2018-й
Місто – Київ (Україна)
Мова – українська
Жанр – поп, електроніка, інді-поп
Склад:
- Олена Карась (вокал);
- Ярослав Татарченко (клавішні, саундпродюсер);
- Олександр Явдик (ударні).
Історія гурту
То́нка – київський музичний гурт, у складі якого – вокалістка Олена Карась, саундпродюсер Ярослав Татарченко та ударник Олександр Явдик. У своїх композиціях колектив поєднує інді-поп із відтінками електронної музики. 2018 року Олена Карась стала чвертьфіналісткою восьмого сезону шоу «Голос країни» та познайомилася з Ярославом Татарченком – саундпродюсером і лідером гурту MAiAK. Творча співпраця тандему втілилася у проєкт Тонка. Згодом до колективу приєднався барабанщик Денис Швець.Олена Карась має джазовий бекґраунд. Співачка навчалася у Київській муніципальній академії музики ім. Р. Глієра. І музичний смак артистки сформувався ще у підлітковому віці під впливом джазу. Ярослав Татарченко, формуючись як музикант, зазнав найбільшого впливу від таких артистів як James Blake, Sevdaliza, FKA Twigs, Hainbach. В юні роки слухав The Mars Volta, The Dillinger Escape Plan. Важливу роль у творчому становленні Татарченка відіграла і рейв-культура. Відомо, що саундпродюсер також розвиває проєкт BUNHT, з яким виступав на денс-вечірках, експериментуючи з індустріальним IDM, техно та брейкбітом. Саме цей досвід відобразився на таких треках гурту Тонка як «Рятівник», «Загублена весна» та «Кривава луна».
Творчий шлях
12 квітня 2019 року Тонка здійснили дебют – випустили сингл «Чоботи» та представили відеокліп на композицію. Вже 26 квітня відбувся реліз першого мініальбому «Так треба» із чотирьох авторських треків. У 2020 році гурт випустив мініальбом «Таємна зброя», який за звучанням наблизився до IDM. Музиканти зазначають, що платівка присвячена внутрішньому пошуку, самоідентифікації. В треках відобразилися циклічність вподобань і втрат, які мають безпосередній вплив на формування унікального життєвого шляху. Виконавиця пісень гурту Олена Карась пояснює, що своєю музикою колектив прагне звернутися до всіх, кого сковує рутина, хто загубився у власному внутрішньому світі та втратив зв’язок із собою справжнім.2021 року лейбл Masterskaya видав EP «Плач». Фокус-треком альбому стала пісня «Плач», що народилася під впливом натхнення творчістю Миколи Вінграновського. У листопаді 2021 року гурт випустив танцювальний трек – сингл «Танцюй зі мною». У композиції вперше об'єдналися два голоси – Олени Карась та Ярослава Татарченка. Вірші українських поетів Олександра Олеся та Миколи Хвильового лягли в основу EP «Знов молодість не буде». Платівка вийшла в лютому 2022 року. Було знято і лірик-відео на хіт «Рятівник». А в березні 2023 Тонка представили новий мініальбом «Загублену весну», який приурочили до чергової річниці створення групи. Запис альбому відбувся у співпраці із відомим українським саксофоністом Андрієм Бармалієм.
Стиль та розвиток проєкту
Музиканти визначають свій стиль як «інтелігентний поп». Учасники групи експериментували із саундом, адаптуючи класичну українську поезію до сучасних аранжувань, задовго до того як це стало популярним. Учасники гурту вважають, що музика повинна бути відображенням внутрішнього стану артистів. Тонка намагаються не ставити собі обмежень і заборон, дозволяючи собі вільно виражатися через творчість. Вокалістка Олена вважає, що важливо дозволяти людям сприймати музику так, як вони її відчувають. Не варто намагатися змушувати аудиторію почути щось конкретне, бо ж у кожного – своє бачення.Соціальна активність
Музиканти розуміють, що культурний фронт має велике значення. Учасники Тонка вважають: усвідомлення того, що стоїть за їхніми плечима, надає потужний поштовх до формування ідентичності. Об’єднує, надихає, окриляє багатьох. Творчість і музика – це важливі інструменти, оскільки через мистецтво і культуру артисти плекають Україну в собі. А люди, які слухають пісні проєкту, також відчувають цей зв’язок.Нагороди та відзнаки
Сьогодні популярність і визнання фанатів ідуть пліч-о-пліч із творчістю Тонка. На проєкт чекають великі сцени фестивалів та масштабні гастрольні турне. Вже був великий сольний концерт в Малій Опері в Києві. До речі, успішний виступ на німецькому Reeperbahn Showcase Festival в Гамбурзі – теж у заліку групи. Серед досягнень гурту:- перше місце за версією редакції LiRoom в рейтингу 10 найкращих українських мініальбомів 2021 року (платівка «Плач»);
- п’яте місце у Топ-22 найкращих українських альбомів 2022 року (EP «Знов молодість не буде»);
- номінації на премію Young Blood Jager Music Awards і «Відкриття року Aprize» від радіо «Аристократи».
Цікаві факти про гурт:
- вокалістка Олена родом із Криму, де у школах українській мові та літературі приділялося близько двох годин на тиждень. Тож зближення та глибоке зацікавлення у доробку вітчизняних авторів відбулося вже під час навчання у Києві;
- саундпродюсер Ярослав зростав у Кривому Розі. В молоді роки потрапив до тусовки, яку об’єднав інтерес до української культури. Першим автором, чия творчість сильно вплинула на юнака, був сучасний літератор Юрко Покальчук.
- Олена відзначилася в успішній колаборації з ROXOLANA, KRUTЬ і Сашою Кольцовою у форматі жіночого маніфесту «Ти є велика сила». Реліз був приурочений до конференції ООН «Жінки в Україні». Продюсером став Ярослав Татарченко.
Крихітка – український інді-поп-рок гурт з Києва. Заснований у 2007 році колишніми учасниками колективу Крихітка Цахес.
Поточний склад гурту Крихітка:
- Каша Сальцова – вокал і тексти;
- Олексій Юр'єв – гітара;
- Артур Михайленко – барабани;
- Станіслав Галан – бас.
ТВОРЧІСТЬ МУЗИЧНОГО ПРОєКТУ КРИХІТКА
Дебютний альбом "Рецепт", кілька синглів "Донор", "Красота", "Візитівка", "Цвітка", "Без імені"... Всі роботи Крихітки по-своєму чарівні й улюблені публікою, але будемо відверті: поки що їх не так багато. Все поступово.
І не тому, що немає ідей або натхнення – відомо, що крім творчої діяльності в музикантів є й інші захоплення, власні проєкти. Так, Саша Кольцова – не тільки фронтвумен бенду, поетка та композиторка, але й журналістка, керівниця благодійного фонду "Фундація Дарини Жолдак" і член правління Національної Суспільної Телерадіокомпанії України.
ДЕ ПОДИВИТИСЯ афішу та КУПИТИ КВИТКИ НА Крихітку
Шанувальники із задоволенням відвідують виступи Крихітки.
Подивитися актуальну афішу та купити квитки на лайв у своєму місті можна на сайті Concert.ua – онлайн або з доставкою. Локації зазвичай невеликі, камерні, а шоу – затишні та дуже атмосферні. Ніяких спецефектів: є тільки ви та музика.
Подобається чуттєва, українська лірика? Тоді чекаємо вас на сольних концертах гурту Крихітка!
Цікаво, що за чверть століття фани харківської команди жодного разу не відчули навіть натяку на творче виснаження гурту. Мегапродуктивні ТНМК постійно демонструють безмежний ідейний політ і щоразу підкорюють мережу новими кліпами та зовсім неочікуваними проєктами.
Танок на майдані Конго – успішний гурт, чиї пісні знають кілька поколінь меломанів
Із дня створення колективу її головними обличчями лишаються Олег Михайлюта (Фагот) та Олександр Сидоренко (Фоззі). На рахунку музикантів сьогодні – 8 студійних альбомів:- «Зроби мені хіп-хоп» (1998)
- «Нєформат» (2001)
- «Пожежі міста Вавілон» (2004)
- «Сила» (2005)
- «С. П. А. М. »(2010)
- «Дзеркало» (2014 року)
- «7» (2018)
- «ВАТРА red» (2021)
ТНМК – бажані гості найбільших музичних фестивалів та володарі престижних премій. Активні гастролі і невпинна генерація нових хітів – сьогодення ТНМК. Тож на всіх чекає ще більше якісного хіп-хопу!
Уважно стежте за афішею подій на Concert.ua та замовляйте квитки на концерти першими – за кращою ціною!
Створення «злого» дуету
хейтспіч – популярний музичний проєкт, який працює під девізом «злі слова, добрі справи». У складі гурту – Дмитро Однороженко (Суми) та Фіма (Одеса). Пише тексти й музику, а також співає у дуеті Дмитро. Фіма відповідає за гітарні партії та саунд. Створення гурту відбулося у квітні 2022-го року і стало яскравою творчою відповіддю музикантів на повномасштабне вторгнення росії.Творчість, що спонукає діяти
Учасники гурту називають свій проєкт безжанровим, хоча насправді у їхніх треках є все: хіп-хоп, рок, панк, електронна музика та елементи інших напрямків. Дмитро пише тексти на гостросоціальну тематику, а стиль виконання відрізняється суворою агресивністю. Серед найвідоміших хітів у виконані хейтспіч – треки «заблокуйте цю пісню», «я вб’ю всіх богів», «Пісня про ромашку», «руzzкий мир». Роботи успішно штурмують найвищі щаблі музичних платформ, а кліпи набирають велику кількість переглядів на YouTube.Сьогодні хейтспіч активно будують плани на майбутнє, пропрацьовуючи варіації своєї творчості. Музиканти також пишуть пісні англійською, щоб актуалізувати проблеми України не лише у нашому суспільстві, а і для цілого світу. Автор і вокаліст Дмитро впевнений: кожна пісня повинна мати під собою певне підґрунтя, створюватися заради досягнення конкретної мети.
хейтспіч зараз проводять багато благодійних концертів, на яких збирають кошти на підтримку українських оборонців.
Інші заходи за участю артистів