Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А

23 лютого 2020, Нд. 19:00
Будинок звукозапису Українського радіо Київ, вулиця Леоніда Первомайського, 5-Б
від 100 грн.
від 100 грн.
Обрати квиток

Галерея

Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві - фото №1 Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві
Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві - фото №2 Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві афіша
Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві - фото №3 Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві квитки
Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві - фото №4 Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві на concert.ua
Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві - фото №5 Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А у Києві фото

Про подiю

Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А в Києві! Чекаємо вас 2020-02-23 о 19:00 на майданчику Будинок звукозапису Українського радіо, Київ.
Ви можете купити квитки на Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А на Concert.ua онлайн. А також оформити замовлення з доставкою кур'єром або забрати замовлення на фірмових бланках в нашому найближчому квитковому офісі (напередодні події ці способи стають недоступними).23.02.2020

19:00


Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Первомайського, 5-В


Kyiv Symphony Orchestra

Луїджі Гаджеро, диригент

Люба Морозова, музикознавець


Р.О.М.А.Н.Т.И.К.А


Франц Шуберт. Симфонія сі мінор, D 759 «Незакінчена»

Антон Брукнер. Симфонія мі-бемоль мажор, WAB 104 «Романтична» (редакція 1878/1880, видавництво Леопольда Новака)


У наш час в поважному товаристві вимовляти вголос слово «романтика» майже непристойно. Романтика абсолютно втратила сенс, який в неї 224 роки тому вклали брати Шлегель, Людвіг Тік і Новаліс. З серйозної літератури вона емігрувала в мобільні додатки для швидких знайомств. Ми навіть до кінця не впевнені, не потрапило це слово в фільтр непристойностей, яким не місце в мережі, а тому відокремили в назві концерту всі букви точками, зробивши його невидимим для пошукових алгоритмів.


Цю преамбулу можете вважати прикладом романтичної іронії або лезом Оккама. Далі - все серйозно. В одному концерті ми зіштовхнули дві відомі симфонії епохи романтизму - неприродно коротку і дуже довгу. Зіштовхнули пісню і церковний хорал, початок романтизму і кінець Третього Рейху. Так, напередодні виконання брукнеровской Четвертої 12 квітня 1945 рейхсміністр озброєнь і боєприпасів Альберт Шпеєр заявив своїм друзям: «Коли почуєте« Романтичну симфонію »Брукнера, знайте, що нам прийшов кінець».


Четверта Брукнера мала непросту історію з самого початку. 70 хвилин піднесеної німецької музики - це навіть для довгої і спадкоємного німецької традиції багато. Брукнер намагався переписати її багато разів. Точніше - сім. З 1874 по 1888-й він в середньому кожні два роки пропонував нову версію опусу, створивши з редакцій цілу проблему для дослідників - її так і назвали, «Проблемою Брукнера». Ось вам і симфонія з банальною назвою «романтична».


Для першої частини Брукнер навіть розписав каркас сюжету: «Середньовічне місто - ранкові сутінки - з міської вежі лунають звуки горна, що закликають до ранкового пробудження - міські ворота розорюються - лицарі на гордих конях виїжджають на місце - і ось чудеса лісу охоплюють їх - лісові шуми, спів птахів - і так розгортається далі романтична картина ». Правда пізніше композитор на питання за програмою односкладово відповідав: «Забув».


Франц Шуберт «забув» про інше - дописати половину симфонії. Симфонію в двох частинах назвали «Незакінчену» і багато разів намагалися «дописати», в тому числі і силами штучного інтелекту. Проте, сьогодні Симфонія сі мінор більшістю дослідників вважається завершеною, хоча і двухчастной. Інший привід для суперечок - це її номер. Симфонію сі мінор, D 759, довгий час вважали Восьмий. Втім, за новим повним зібранням творів Шуберта вона Сьома.


«Незакінчена» симфонія Шуберта вважається однією з найпоетичніших за всю історію цього жанру. «Мистецтво є не зображенням реальної дійсності, а пошуком ідеальної правди», - пізніше сформулювала суть романтизму перша феміністка і коханка Шопена Жорж Санд. Якщо ви згодні з нею, ви - романтик, ідеаліст, художник, або звичайний геній. Якщо немає - «просто хороша людина». Саме так двісті років тому розділив суспільство німецький романтик Ернест Теодор Амадей Гофман.