Cвятослав Вакарчук. Нове знайоме
Концерт, як зустріч давніх знайомих, яким достатньо музики, щоб зрозуміти, що на серці одне одного
Останні роки змінили всіх нас. Змінилася і музика. Сольний тур Святослава Вакарчука — привід відчути, прийняти й надати цим змінам голос.
Запрошуємо на серію вечорів-концертів, де знайомі й улюблені пісні Океану Ельзи та сольних проєктів лідера гурту прозвучать по-новому.
На вас чекає камерна атмосфера, де кожен звук відчувається серцем.
Частина коштів із квитків буде передана на підтримку Збройних Сил України.
Приходьте почути. Відчути. Бути разом.
Артисти
Святослав Іванович Вакарчук
Дата народження – 14 травня 1975 року
Місто – Мукачеве (Україна)
Мова – українська, англійська, польська
Жанр – рок, альтернативний рок, джаз
Шлях до музичної кар’єри
Святослав Вакарчук – український музикант, автор і виконавець пісень, композитор, лідер гурту Океан Ельзи, заслужений артист України. Майбутня зірка української музики народився в Мукачеві, на Закарпатті. Голова родини Іван Вакарчук був видатним українським фізиком, який певний час обіймав посаду міністра освіти і науки України. А з 1990 року батько Святослава був ректором Львівського державного університету. Дитячі роки та юність хлопця пройшли у Львові.Святослав закінчив школу з поглибленим вивченням англійської мови з відзнакою – срібною медаллю. Вчився грати на скрипці у музичній школі, паралельно освоював баян. У шкільні роки проявляв себе в різних сферах і жанрах. Юнак грав у КВК, організовував вистави шкільного театру, займався баскетболом.
У 1990 році, навчаючись у старших класах, Святослав Вакарчук взяв участь у програмі обміну та відвідав Канаду. Звідти повернувся з великою колекцією записів рок-музики. Це значною мірою вплинуло на подальшу зацікавленість Святослава музичною культурою та творчістю. У 1991-1996 роках Вакарчук здобував вищу освіту на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Обрав напрямок теоретичної фізики. Згодом отримав другу вищу освіту за спеціальністю «економіка міжнародних відносин». У 1996 став аспірантом кафедри теоретичної фізики рідного університету.
Творчий шлях
Саме в університетські роки розпочався рух Святослава Вакарчука до популярності й визнання широкої аудиторії. Завоювавши спершу серця фанатів у Львові, музикант згодом підкорив мільйонів шанувальників якісної музики не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу. Початок кар’єри в індустрії музики пов’язаний з участю Вакарчука в артрок-гурті Клан тиші, заснованому в 1992-му році.Вже за два роки колектив отримав нову назву – Океан Ельзи. Спочатку учасники розглядали назву Океан. Але згодом додали до неї слово «Ельза», що зробило ім’я гурту впізнаваним і унікальним. Святослав став вокалістом, писав тексти та музику до композицій. Відтоді артист – незмінний лідер суперпопулярної на сьогоднішній день групи.
Після завершення університету Вакарчук отримав перспективи навчання за кордоном. Проте зробив вибір на користь музики. У квітні 1998 року Океан Ельзи переїхав до Києва. Відбувся реліз дебютного альбому «Там, де нас нема». Платівка стала проривною. Вдалий дискографічний дебют миттєво приніс гурту загальноукраїнську популярність та пожвавив зацікавленість з боку продюсерів. З кожним роком успіх лише зростав. А Святослав Вакарчук поступово став однією з найвпливовіших постатей сучасної української музики.
Стиль та розвиток артиста
Творчий шлях Святослава Вакарчука відзначився десятками концертів, українських та світових турне. Музикант з командою виходили на сцени найбільших музичних фестивалів у якості хедлайнерів. Відбувалися релізи синглів та повноформатних альбомів. Пісні у виконанні співака підкорювали престижні хіт-паради та серця фанатів. Зірка рок-сцени також презентував успішні сольні проєкти:- «Брюссель» (2011 рік). У межах нового формату Святослав Вакарчук представив пісні, які не вписувалися в концепцію ОЕ. Для роботи над альбомом запросили талановитих музикантів, серед яких були Дмитро Шуров, Макс Малишев, Петро Чернявський та Сергій Бабкін;
- «Оранжерея» (2021). До записів композицій долучилися деякі учасники Океану Ельзи – Мілош Єліч, Денис Дудко та Денис Глінін. Також у проєкті взяли участь Денніс Аду, Григорій Чайка та Віталіна Мусієнко. Яскравий творчий експеримент дозволив Вакарчуку вийти за рамки звичного саунду й відкрити нові музичні горизонти.
- «Без бою»;
- «Там, де нас нема»;
- «Відпусти»;
- «Стріляй»;
- «Вище неба»;
- «911»;
- «Квітка»;
- «Все буде добре»;
- «Перемога»;
- «Коли ми двоє» та багато інших
Творчі колаборації
За понад 30 років у музиці Святослав Вакарчук випустив яскраві треки та відеокліпи до них у співпраці з іншими зірками сцени:- «Країна дітей» (feat. alyona alyona);
- «Той день» (спільно із YAKTAK, Kola, SHUMEI і Jerry Heil);
- Lighthouse (спільно із Джон Резнік).
Соціальна активність
Святослав Вакарчук має політичний досвід. 16 травня 2019 року очолив власну політичну партію «Голос». Та вже 11 червня 2020 року заявив про намір скласти депутатські повноваження. Музикант був активним учасником Помаранчевої революції. Співак виступав на Майдані Незалежності і під час Революції Гідності.Фронтмен гурту Океан Ельзи ще з 2014 року активно підтримує українських захисників. Музикант подорожує містами України. Зокрема, й у зони, де тривають активні бойові дії. Виступи артиста відбуваються перед військовими та місцевими жителями. Пісні музиканта є символом стійкості та надії, а акустичні лайви – джерелом натхнення для тих, хто боронить країну. На концертах ОЕ відбуваються благодійні збори та аукціони. Отримані кошти ідуть на потреби українських захисників та захисниць.
Нагороди та відзнаки:
- Орден Свободи;
- звання Заслуженого артиста України;
- Премія імені Василя Стуса та інші.
Цікаві факти про виконавця:
- захоплюється культурою Японії. Улюблені письменники – Юкіо Місіма та Харукі Муракамі;
- улюбленими музичними колективами називає The Beatles, Rolling Stones, Queen, Pink Floyd;
- окрім української мови, вільно володіє польською та англійською;
- є амбідекстром (однаково добре володіє правою та лівою рукою).
Інші заходи за участю артиста