Весна священна

28 квітня 2019, Нд. 19:00
Палац культури "Молодіжний" Маріуполь, вул. Харлампіївська 17/25

Галерея

Весна священна у Маріуполі - фото №1 picture
Весна священна у Маріуполі - фото №2 picture
Весна священна у Маріуполі - фото №3 picture
Весна священна у Маріуполі - фото №4 picture
Весна священна у Маріуполі - фото №5 picture

Про подiю

Вистава є частиною театральної програми [Startup] Гогольfest 2019.

“The Rite of Spring” – сучасний театральний перформанс, створений литовським театром Low Air Urban Dance Theatre за мотивами легендарного балету Ігоря Стравинського “Весна священна”.
Ігор Стравинський – композитор і диригент українського козацького походження. У 1913 році в Театрі Єлисейських полів у Парижі відбулась прем'єра його балету "Весна священна" – визначної культурної події світового масштабу про "світле воскресіння природи, яка відроджується до нового життя". В основу балету ліг язичницький обряд – молода дівчина в оточенні старців танцює до повного знесилля, щоб пробудити весну, і помирає.

Століття потому Low Air Urban Dance Theatre працює над відродженням балету і переносить його у конекст урбан-хореографії, останніх можливостей аудіо- та відеотехнологій.
Хоча в Литві, як і в решті світу, з’являлися різні версії “Весни священної”, це перша урбаністична інтерпретація класичного твору. Ідея та хореографія належать Лаврінасу Жакявічюсу та Айріді Гудайте – відомим митцям у жанрі urban dance, креативному дуету “Low Air”, що відкривають мистецький потенціал вуличних танців та представляють його прихильникам театру по всій країні.
Разом з хореографами на сцену вийдуть молода талановита танцівниця Агнєте Лісічкінайте, першопроходиця у стилі вакінг (waacking) у Литві Брігіда Груодіте, перший представник стилю вог у країні Райдас Петраускас, і спеціально запрошений Лукас Карвеліс з Університету мистецтв Codarts.

Характерною рисою перформансу є хореографічний ритм змін: швидкий перехід від однієї танцювальної техніки до іншої, від дуже активного сучасного танцю до вуличного ф‘южену. Музика Стравинського стала найміцнішим та найсильнішим фундаментом шоу. Глибина класичного твору надала хореографії життя та сили. Тацювальні витівки разом з незвичайною музикою – литовськими народними мелодіями, – сміливо поєдналися зі священною класичною музикою. Шість танцюристів (у тому числі й самі автори), особливо чоловіки, показали відмінні технічні і креативні вміння, відповідно до дисонансу у музиці.

“The Rite of Spring” від Low Air Urban Dance Theatre – це унікальне явище, коли до епохального культурного феномену можна доєднатися сьогодні, прожити його, розкрити для себе через якісну художню призму нашого часу.


Команда Low Air Urban Dance Theatre:
Ідея та Хореографія: Лаврінас Жакявічюс, Айріда Гудайте
Танець: Лаврінас Жакявічюс, Айріда Гудайте, Агнєте Лісічкінайте, Брігіда Груодіте, Лукас Карвелис, Райдас Петраускас
Арт-куратор: Відас Барейкіс
Сценографія: Шаруне Печюконіте
Композитор: Лукреція Пектуте- Дайлідьєне
Дизайн костюмів: Айсте Радзявічюте
Дизайн освітлення: Вілюс Вилютіс
Фото: Вісвалдас Моркявічюс, Аура Скульскіте, Дмитро Матвєєв
Копірайтери: Мілда Керпаускайте, Тауте Бернотайте, Агне Тускевічюте
Дизайн ідеї: Аста Зайцева-Стальмакова

Інші дати

Схожі події

Лебедине озеро Лебедине озеро 3 Події Лебедине озеро 26.07 - 28.07.2019 Дмитро Романов 24 липня 20:00, Ср Дмитро Романов Одеса, Зелений театр від 300 грн. Дмитро Романов Вже не хочу 24 липня Дмитро Романов Зелений театр Придбати Хор ім. Г. Верьовки 31 липня 19:00, Ср Хор ім. Г. Верьовки Одеса, Одеський театр Опери та Балету від 250 грн. Хор ім. Г. Верьовки Вже не хочу 31 липня Хор ім. Г. Верьовки Одеський театр Опери та Балету Придбати Дитячий балет 27 липня 11:00, Сб Дитячий балет "Спляча красуня" Одеса, Одеський театр Опери та Балету від 40 грн. Дитячий балет Вже не хочу 27 липня Дитячий балет "Спляча красуня" Одеський театр Опери та Балету Придбати