Володар мух

5 липня 2018, Чт. 20:00
Європейський Театральний Центр Краків Київ, вул. Русанівська Набережна, 12
від 150 грн.
від 150 грн.
Обрати квиток

Галерея

Володар мух у Києві - фото №1 picture
Володар мух у Києві - фото №2 picture
Володар мух у Києві - фото №3 picture
Володар мух у Києві - фото №4 picture
Володар мух у Києві - фото №5 picture
Володар мух у Києві - фото №6 picture
Володар мух у Києві - фото №7 picture
Володар мух у Києві - фото №8 picture
Володар мух у Києві - фото №9 picture
Володар мух у Києві - фото №10 picture
Володар мух у Києві - фото №11 picture
Володар мух у Києві - фото №12 Володар мух у Києві квитки

Про подiю

"Володар мух" – перформанс, постдраматичний експресіоністичний театр за мотивами книг Вільяма Голдінга "Володар мух" та Оскара Шпенглера "Присмерк Європи".

Гурт школярів опиняється на безлюдному острові. На початках хлопчаки намагаються дотримуватись демократичних ритуалів, проте щось руйнівне поступово і невблаганно бере гору. Страх створює прірву непорозуміння. Вона змінює сприйняття світу, усамітнює і капсулює свідомість. Виникає оболонка, всередині якої кожен замикається, тим самим ще більше посилюючи нерозуміння між героями. Куди ж приведе ініційована страхом ланцюгова реакція?

Прем'єра "Володаря мух" відбулась 8 червня й спровокувала палітру суперечливих вражень. Глядачі умовно поділилися на три фронти. Перший - обстоює думку, що постановка – "бездарне дуркування", котре "нічого спільного з книгою не має". Друга частина стверджує, що перформанс – сильний ритуал і нічого глибшого глядачі в житті не проживали. Треті прагнуть фіналу, бо гостро-круто перебували у світі, що виникає, але все обривалось занадто швидко.

Показ 5 липня – це видання друге, трансформоване та продовжене. Трупа веде постійний пошук влучних форм відображення сучасності через символізм та психологічний досвід.

Для "Володаря мух" необхідне так зване ретроспективне, відтерміноване сприйняття. Це означає, що знаходячись безпосередньо в залі, ви свідомі того, що з вами комунікують в різних знакових системах одночасно – як мінімум, це музика, текст, режисерське рішення, сценографія, костюми, світло, тощо. Це відмінні семантичні системи, і тому не потрібно прагнути зрозуміти все одразу, тут і зараз. Те, на чому варто фокусуватись, – це цілісно увібрати все дійство, записати його на рівні відчуттів, помітити та взяти для себе якомога більше з усього, аби "пожити" з цим досвідом, а вже тоді – спробувати його осмислити.

Режисер, сценографія: Давид Петросян.
Актори: Олександр Бегма, Павло Шпегун, Віталій Ажнов, Іван Шаран.
Звук: Іван Руденко.
Художник по світлу: Сергій Огрудніцький.
Автор афіші: Вадим Карасьов.
Куратор проект: Влада Романченко.