графиня Маріца

від 0 грн.
Обрати подію

Про події

Всесвітньовідому оперету Імре Кальмана «Графиня Маріца» називають «угорської рапсодією» завдяки численним чардаш і угорським мотивами. На постановку Національна оперета України отримала ліцензію від правонаступників композитора (дочки - Івонн Кальман).

«Графиня Маріца» представлена глядачеві в новій інтерпретації: перероблене лібрето (Я.Іваніцкой за мотивами п'єси Ю.Браммера і А.Грюнвальда), абсолютно новий поетичний текст музичних номерів, дописані окремі сцени, відкриті купюри кальманівськи клавіру, введений балетний дивертисмент ...

Нова сценічна версія «Графині Марици» надзвичайно динамічна, наближена до сучасного глядача. «Ми повинні грати про наше сьогодення, тому що в театрі не може бути неактуальних фраз» - сказав режисер-постановник Богдан Струтинський на першій репетиції. Однак, незважаючи на те, що герої обговорюють «гарячі» проблеми інфляції, девальвації, оптимізації та економічних реформ, глядачеві відкриється вишукана атмосфера дворянської життя, прикрашена більш, ніж 350-ю розкішними костюмами, створеними для цієї постановки. Угорські витоки оперети підкреслить і сценографія, в якій домінує синій колір абсолютної гармонії, який часто зустрічається в народних костюмах Угорщини. У просторі використовується принцип угорської вишивки і знаменитого австрійського модерну. У другому акті, в сцені «Орфеум» хореографічний дивертисмент представлений як своєрідний угорський канкан.

Музика «Графині Марици» - це низка визнаних часом шлягерів. У той же час - неймовірно складних для виконання. Величезний діапазон сольних номерів, розгорнуті масові фінали, які не поступаються оперним. Після створення цієї оперети Імре Кальман зізнався: «Найскладнішим було написати оперету після« Графині Марици »!

Перелік подій