Іфігенія. Апофеоз

від 0 грн.
Обрати подію

Про події

«Час любити і час ненавидіти; час війні і час миру».
Книга Проповідника 3: 8

Вистава «Іфігенія. Апофеоз» створена режисером Дмитром Костюмінським і композитором Олексієм Ретинським в театрі ТЕО. В основу лягла класична давньогрецька трагедія Евріпіда «Іфігенія в Тавриді» з новими умовами театрального висловлювання: сучасною драматичною і візуальною мовою, зближенням актора і глядача, стилістичним синтезом грецьких хорів і музики live electronic.

Іфігенія - жертва?
Іфігенія - жриця?
Іфігенія - любляча сестра?

У аргоського царя Агамемнона було троє дітей: старша дочка Іфігенія, середня дочка Електра і молодший син Орест. Коли грецька рать вирушила в похід на Трою, богиня Артеміда зажадала, щоб Агамемнон приніс їй в жертву свою дочку Іфігенію. Агамемнон зробив це, але в останній момент Артеміда зглянулася і зберегла їй життя, і підмінила її ланню, а дівчину відправили в далеку Тавриду, де вона стала жрицею в храмі.

В епоху латентної інформаційної війни, зміни суспільного ладу і геополітичного переділу існуючих кордонів Іфігенія служачи богині, бореться на останніх барикадах зникаючого світу. Іфігенія повинна готувати до смерті всіх чужинців, яких заносило в ці краї. І ось одного разу, через багато років, під час обряду «Апофеозу» в полон потрапляють двоє друзів. Одним з них виявляється її рідний брат Орест...

Автори:

Текст: Евріпід (адаптація Дмитро Костюмінскій)
Режисер: Дмитро Костюмінський
Композитор і Live electronic: Олексій Ретинський
Сценографія: Дмитро Костюмінський
Графічна та візуальна частина: Руслан Ісауленко, BLCK / BOX, Дмитро Костюмінський
Світло: Дмитро Костюмінський
Костюми: Дмитро Костюмінський
Продюсер: Юлія Юн

Перелік подій