IYOV

від 0 грн.
Обрати подію

Про події

Чому варто піти на оперу IYOV?

1. Опера-реквієм підкорила весь світ
2. Вплетення латинських сакральних текстів
3. Використання препарованого роялю, що звучить як повноцінний оркестр

IYOV – опера-реквієм для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів – повертається до України!

Нова опера IYOV створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Цей твір особливо актуальний в Україні саме зараз, адже безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

IYOV – це містерія народження нового звуку всередині препарованого роялю, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів (у них використані фрагменти з українського перекладу книги Йова) та музичних номерів, написаних на латинські тексти Реквієму. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого роялю. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – навіть на генератор електронних звуків.

Проект було вперше представлено на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST у вересні 2015 року. Упродовж 2015 року оперу IYOV презентували в Китаї, Австрії та США. У 2016 році оновлену версію опери неодноразово виконували в Данії, Україні та Польщі. У 2017 IYOV було виконано у Віденській філармонії, а також Македонській національній опері. У січні 2018 року IYOV з успіхом 5 разів виконали на фестивалі сучасної опери PROTOTYPE у Нью-Йорку.

Довгоочікуване повернення вистави на українську сцену відбудеться 6 квітня на страсну п’ятницю у Національній опері України.

Режисер: Влад Троїцький
Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко
Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Марич (сопрано), Олександра Мельє (мецо-сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Євген Рахманін (бас), Тетяна Троїцька (голос), Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Ілля Разумейко (рояль), Роман Григорів (диригент)

Перелік подій