24-pay-mark Created with Sketch.

Ключі від музики: введення в критичне слухання

від 0 ₴
Обрати подію

Про події

"Ключі від музики: введення в критичне слухання" - компактний погляд на класичну, сучасну академічну і експериментальну музику для широкого кола зацікавлених слухачів.

Проект пройде в формі чотирьох зустрічей, на яких в ясній, доступній і захоплюючій формі розкриються фундаментальні принципи слухацької психології та організації музики на історичних і сучасних прикладах.

Існує цілий ряд міфів і стереотипів про скучности, недоступності і вузькоспрямовані композиторської та експериментальної музики, які можуть посилюватися травмою насильного навчання в музичних школах, закритістю ритуалів концертної ситуації в філармоніях і великою кількістю околомузикальние лушпиння від музикознавців і журналістів.

У той же час в Україні з'являється безліч нових яскравих ініціатив по виконанню старовинної, класико-романтичної та сучасної композиторської музики, так само як і велика кількість неакадемічних напрямів. Можливість зустрітися зі складною музикою зростає, проте канали комунікації з нею, як правило, старомодні або поверхневі.

Курс заново вибудує уявлення про музику як практиці, медіум і культурі, дасть найпростіші інструменти структурного аналізу і підкаже, як витягати змісти і отримувати задоволення від слухання музики як на концертах, так і в записі.

Лекції читає композитор Олексій Шмурак. У 2007-2016 Олексій був координатором і піаністом Ensemble Nostri Temporis; в 2013-2016 - координатором навчальних майстер-класів для молодих композиторів COURSE в Києві і у Львові. У 2016-2018 був резидентом київського арт-простору Plivka. Співпрацював з київським музичним агентством "Вухо". Разом з ансамблем Олексій виступав в Німеччині, Польщі, Росії, Білорусі. Нотні твори Шмурака також звучали у Франції, Нідерландах, Британії, Словаччини, Австрії, Росії, Вірменії, Грузії.

Проект не передбачає спеціалізованої підготовки учасників (знання нотної грамоти, музичної літератури, "абсолютного слуху" і тому подібного).

Перелік подій