24-pay-mark Created with Sketch.

Міжнородний джазовий фестиваль Odessa JazzFest

від 0 ₴
Обрати подію

Про події

У 2019 му році свято джазу заплановане на 20-22 вересня. Другий і третій дні фестивалю традиційно відбудуться на сцені Одеської філармонії (вул. Буніна, 15). Саме тут в неповторній камерній атмосфері, що вже стала візитною карткою фестивалю, виступлять 6 міжнародних проектів.

21 вересня меломанів Одеси чекають дуже несхожі колективи, кожен з яких говорить на власному діалекті зрозумілому кожному джазовому мовнику. Відкриє програму шикарний зразок етно-джазу, який зберіг свою імпровізаційну суть, не ставши при цьому world music. Мова про проект відомого німецького піаніста і композитора Ханса Людеманн Trio Ivoire. Їх музика - це, в першу чергу, джаз європейської школи, але, як пишуть критики, «з найсильнішим етнічним акцентом, і акцент цей - африканський». За особливість музичної вимови в ансамблі відповідає екзотичний близький родич всім знайомого ксилофона - балафон.

Підхопить музичну естафету тріо з Австрії Mario Rom's Interzone. Колектив на чолі з талановитим трубачем Маріо Ромом без сумніву здивує своїми імпровізаціями, спонтанністю на межі музичних прозрінь, віртуозністю і тонким музичним гумором. Джазмени спробують виправдати титул «найбільш видовищних і захоплюючих» артистів, отриманий від американських критиків ще на самому старті кар'єри.

Завершить програму першого дня прекрасний дует знаменитого італійського піаніста Джованні Мірабассі і французької співачки Сари Льонкман. Музиканти представлять свій новий альбом 2019 року Intermezzo, в який увійшли ліричні інтерпретації вже стали класичними пісень з «золотого фонду» Italian Songbook: «Oh, che sarà, che sarà», «Vedrai, vedrai», «Estate» і багато інших.

22 вересня концертну програму почнуть чудові грецькі джазмени, які зуміли підкорити Нью-Йорк. Це вібрафоніст Крістос Рафалідес і контрабасист Петрос Клампаніс. Обидва музиканти перебралися до столиці джазу, ще будучи студентами. І змогли не просто не загубитися на найсильнішій джазовій сцені в світі, але і зайняти там своє почесне місце, регулярно виступаючи в знаменитих джаз-клубах. Акустичний дует представить публіці мікс джазових стандартів, оригінальних композицій і каверів.

В цей же день публіку чекає концерт тріо з Люксембургу DOCK IN ABSOLUTE. В їхній музиці критики знаходять відгомони джазу (від мейнстріму до ECM), бароко, строго класичного академізму і прогресивного року. Слухачі насолоджуються неперевершеним драйвом, що пронизує музичну тканину кожної без винятку п'єси. А також глибоким ліризмом, медитативно що призводить до стану абсолютного спокою, але в кожен момент готового вибухнути нестримними фатальними рифами.

Завершить офіційну фестивальну програму фьюжн-тріо французького гітариста Грега Ламі. Уродженець Нового Орлеана, він вже без малого 20 років активно виступає в Європі. Визнаний «висхідною зіркою» ще на зорі двохтисячних, сьогодні Ламі - відбувся музикант-імпровізатор, самобутній представник європейського джаз-ф'южн і активний експериментатор. На концерті слухачів чекає унікальна джазова атмосфера, наповнена радістю спільної імпровізації і музикою найширшого стилістичного спектра: від ліричних балад до енергійного фьюжн.

Перелік подій