24-pay-mark Created with Sketch.

Інтерактивна різдвяна виставка «ЗІРКА СХОДИТЬ»

від 0 ₴
Обрати подію

Про події

«Зірка сходить»: інтерактивна різдвяна виставка на залізничному вокзалі Києва


23 грудня у Червоній залі Центрального залізничного вокзалу Києва розпочала роботу виставка «Зірка сходить». Експозиція знайомить з історією Різдва: від дідухів та святкових страв різних країн до легендарного «Щедрика» та різдвяних пісень The Beatles. Відвідувачі побачать унікальну скульптуру Святого Миколая з XVIII століття і триметрову роботу «Поклоніння королів», створену 1896 року для німецького імператора Вільгельма II, завдяки VR-окулярам візьмуть участь у традиційній різдвяній забаві «хургало», погойдаються на гойдалках під сніговою порошею, а головне — згадають, як багато у складні часи важить маленька радість.

Цього року Україна вперше відсвяткує Різдво 25 грудня разом із країнами Європейського Союзу та США. Організатор проєкту — комунікаційна агенція Gres Todorchuk — вирішила розповісти про речі, які об'єднують Україну і світ у цьому святі: від музики й кіно до звичаїв та різдвяних іграшок. Але головна мета — підтримати українців у найважчий час в їхній історії. Дати можливість відчути та прожити, як із маленької радості проростає велика надія.

Експозиція складається з трьох смислових блоків. У першому розділі «Дух Різдва» гостей чекають історія та символи найтеплішого зимового свята. Тут і про створення найвідоміших різдвяних розповідей, і мелодії, які ми всі наспівуємо у передчутті свята, й інсталяція про протистояння дідуха та ялинки, і старовинні ялинкові прикраси, і величезний інтерактивний стіл, який переносить нас на різдвяну вечерю до різних країн.

В «Образах Різдва» — справжні музейні скарби: одразу п'ять історичних вертепів, колекція свічників-трійць, тарілок знаменитої Львівської кераміко-скульптурної фабрики, костюми з фільму «Памфір» та перформансу Андрія Хіра «Бетлегем», кімната-інсталяція з авторськими масками Івана Михайлова та колядою. Завдяки віар-окулярам відвідувачі зможуть стати учасниками традиційної української зимової забави XIX століття «хургало», проїхатися на санчатах та поколядувати. Особливий експонат розділу — триметрова робота «Поклоніння королів» (1896 р.) художника Фрідріха Гезельшапа, яка призначалася для німецького імператора Вільгельма II та його родини, але так до них і не потрапила.

У блоці «Нова радість» можна погойдатися на семиметрових гойдалках, побачити, як сходить різдвяна зірка, та витягнути собі передбачення на наступний рік. Тут твориться відчуття дива, яке обов'язково має трапитися.

Виставка «Зірка сходить» створена комунікаційною агенцією Gres Todorchuk разом з «Укрзалізницею» за підтримки Visa у партнерстві з мережею мультимаркетів «Аврора», Uber та офіційним імпортером BMW — АВТ Баварія. Експозиція створена у співпраці з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара», Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України, Музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, Державним музеєм іграшки, Національним музеєм народної архітектури та побуту України, Національним музеєм Революції Гідності, Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва, а також за участі родини Понамарчуків, Благодійного фонду імені Богдана Сороки та завдяки приватним колекціонерам Івану Антоновичу, Тетяні Романишин-Семаник, Тетяні Федосенко та іншим.

Вартість квитка — 150 гривень. 50% від продажу кожного квитка будуть спрямовані через офіційну фандрейзингову платформу UNITED24 на будівництво укриттів в українських школах. При оплаті карткою Visa сума благодійного внеску з кожного квитка буде збільшена на 50%.

Сервісний збір буде передано на благодійність.

Що: різдвяна виставка «Зірка сходить»
Де: Центральний залізничний вокзал Києва, Червона зала очікування (2-й поверх)
Вокзальна площа, 1
Коли: 23.12.23 — 21.01.24, щодня без вихідних з 10:00 до 21:00

Години роботи у святкові дні:
24.12 з 10:00 до 18:00
25.12 з 12:00 до 21:00
31.12 з 10:00 до 18:00
01.01 з 12:00 до 21:00

ℹ️ Корисна інформація:

🧸 Безкоштовний вхід:

  • дітям до 7 років;
  • особам, які супроводжують групу дітей (1 супровідник на 10 дітей);
  • дітям та дорослим з інвалідністю та їх супровідникам (1 особа, за наявності дійсного посвідчення);
  • учасникам бойових дій, військовослужбовцям та членам їх родин (за наявності дійсного посвідчення).

Вартість квитка для школярів віком до 12 років, студентів та людей літнього віку (за наявності дійсного студентського квитка або пенсійного посвідчення) - 75 грн.

✅ Вікових обмежень не передбачено

Перелік подій