24-pay-mark Created with Sketch.

Енджі Крейда

Про виконавця

Галерея

Енджі Крейда - фото №1 Енджі Крейда
Енджі Крейда - фото №2 Енджі Крейда афіша

Головні факти з біографії

Енджі Крейда – український альт-поп гурт, заснований у Рівному у 2020-му. У його складі – вокалістка Енджі та запрошені музиканти. У назві гурту використана компіляція з імен, якими вокалістку називають друзі та родина.

Рідне місто Енджі – Попільня на Житомирщині. Дівчина грає на кількох інструментах, та своїм улюбленим називає баян. З ним артистка буквально народилася. Енджі навчалася на кафедрі народних інструментів Рівненського державного гуманітарного університету. Закінчила бакалаврат і магістратуру. З 2018-го грала на трубі, акордеоні та синтезаторі у колективі «Брем Стокер». А в 2020-му Енджі приміряла на себе роль вокалістки. Експеримент видався вдалим. З 2021-го музикантка стала учасницею іще одного гурту – «Діти Підземелля». А вже за рік Енджі записала свій власний альбом.

Експресія та емоції, що дуже глибоко чіпляють

Сьогодні пісні Енджі Крейди знає вся країна. Кліп на хіт «Враже» став суперпопулярний на YouTube. Серед інших відомих композицій – «Сама», переспіви пісень «Батько наш Бандера», «Байрактар» та інші роботи. Усі вони вирізяються відсутністю зайвого блиску та претензії на комерційність. Та, мабуть, саме тим і «заходять» слухачам. Це творчість, що оголює емоції душі, а тому вона – безцінна.

Пісня «Враже» у виконанні Енджі Крейди увійшла до списку 12-ти найкращих композицій 2022-го року за версією національної музичної премії Yuna у єдиній категорії «Пісні незламної України».

Дати