Музичне серце столиці: історія та розташування
Національна філармонія України – культурний центр Києва, справжня Мекка для всіх шанувальників музичного мистецтва в його найяскравіших проявах. Заклад існує вже понад 160 років, зберігаючи та збагачуючи культурне надбання України та світу. Перший концертний сезон філармонії відкрився 1863 року. Активне музичне життя столиці, проведення контрактових ярмарків привертає увагу відомих європейських музикантів – Ференца Ліста, братів Венявських. Організаторами подій на той час виступають Микола Лисенко, Перо Селецький, Роберт Пфеніг та інші.Діяльність філармонії тривала і в роки Першої світової війни. На київській сцені виконувалися твори Клода Дебюссі, Каміля Сен-Санса та інших талановитих композиторів. А загалом протягом перших двох десятиліть XX століття в рамках гастролей свої виступи публіці подарували найвідоміші музиканти сусідніх країн. З початком Другої світової війни діяльність філармонії була припинена. Та у 1944 році заклад відновив роботу в історичному приміщені, адже будівлі з кращою акустикою годі було й шукати.
У 1962 році головній Колонній залі було присвоєно ім’я видатного українця, композитора, піаніста, етнографа, вихователя Миколи Віталійовича Лисенка. 1996 року, за часів української незалежності, відбулася реконструкція Колонної зали, яка впевнено тримає рівень найповажнішого концертного майданчика Києва. Розташована Національна філармонія України за адресою Володимирський узвіз, 2. Мальовнича локація та вишуканий архітектурний ансамбль закладу з перших хвилин налаштовують на прекрасний відпочинок в атмосфері високого мистецтва. А розкішне внутрішнє оздоблення та неперевершене звучання доповнюють яскраві враження відвідувачів.
Події, що відбуваються у Київській філармонії
Репертуар Національної філармонії враховує широкі смаки публіки та включає в себе найрізноманітніші події. Тут можна почути величний орган і джазове фортепіано, вишукані оперні арії та українські народні колядки. На сцені закладу проводяться:- музичні концерти (класика, джаз та імпровізація, фольк та інше);
- оперні спектаклі та музичні вистави;
- події в рамках міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів;
- творчі вечори;
- презентації, виставки, конференції та багато іншого.
- Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України;
- Київський камерний оркестр;
- Київський квартет саксофоністів;
- Струнний квартет «Каприс-Класік»;
- Ансамбль «Веселі музики»;
- Тріо бандуристок «Українка» та інші.