Драматичний театр ім. І. Кочерги: афіша і квитки

Житомирський обласний український музично-драматичний театр імені Івана Кочерги - обласний український музично-драматичний театр в місті Житомирі, головна театральна сцена Житомирщини.

Театр розташований в спеціально побудованому приміщенні в самому центрі (на центральній площі) Житомира за адресою - пл. Соборна, 6.
Велика функціональна будова театру має велику і малу зали для глядачів, репетиційні та службові приміщення. Директор театру - Наталя Ростова, художній керівник - Наталія Тімошкіна.

Житомир має давні театральні традиції. Ще в кінці XVIII століття громадськістю міста неодноразово піднімалося питання про будівництво приміщення для стаціонарного театру. Місто стало одним з небагатьох, в яких вже на початку XIX століття існували театри - вже 1809 року в Житомирі було засновано перше стаціонарне приміщення театру за ініціативою волинського губернатора М. І. Комбурлея. У 1858 році був побудований перший кам'яний театр в Україні, який і сьогодні є окрасою архітектури міста (тепер тут знаходиться обласна державна філармонія). Це приміщення, зокрема, пам'ятає знаменитих акторів М. Кропивницького, М. Заньковецької, В. Коміссаржевської, А. Оларіджа, П. Віардо, яку тут слухав видатний письменник Іван Тургенєв.

Житомир, пл. Соборна, 6