Юра Коломієць
Мова – українська
Жанр – стендап, імпровізація
Становлення коміка
Юра Коломієць – популярний український стендап-комік, креативний продюсер, шоураннер «Підпільного Стендапу». На Юрі – стратегія YouTube-каналу клубу, розробка, монтаж, редактура різних форматів. Жартує, що під час роботи з монтажу іноді починає ненавидіти коміків, тому що доводиться робити багато кропіткої роботи, аби представити на каналі якісний фінальний продукт – виступ артиста. Більш за все «дістають» зайві звуки, вигуки. При цьому сам автор чудово розуміє, що його виступи з боку виглядають точно так. Це як лайв співака під час гастролей або виступу на фестивалі – неможливо на сто відсотків уникнути невдалих моментів. Зрештою саме вони і сповнюють подію тієї трушності, за яку найбільше цінить живі зустрічі аудиторія шанувальників.
Окрім роботи в стендапі, артист працює над власними проєктами в інтернеті. Ідея створити власний YouTube-канал зріла давно. Юрій хотів зробити щось своє і надати людям можливість бачити себе блище, «більш реального». А ще – прагнув довести іншим колегам з індустрії гумору, що вміє створювати якісні відео. Звісно, зіркою ютубу Юра ще себе не називає, проте впевнено до цього йде. До Коломійця навіть кілька разів зверталися за консультацією як до менеджера YouTube.
Творчий шлях
Унікальний стиль, харизма та легка манера спілкування Юри Коломійця завоювали серця тисяч поціновувачів жанру комедії в Україні. Особливо потужний розвиток стендапу відбувся після повномасштабного вторгнення, коли попит на український гумор зріс шалено. У розумінні свого покликання закріпився і Коломієць. Став частіше виходити на сцени клубів країни з власними жартами. Зрозумів, що є популярність і визнання, коли отримав фідбек від фанатів після тривалого мовчання на авторському каналі. Спершу Юрій навіть образився на аудиторію за те, що жоден не поцікавився причиною відсутності нових відосів. Проте потім отримав кілька задоволених відгуків, автори яких писали, що просто боялися переривати креативний процес коміка.
Творчість Юри Коломійця зачіпає різноманітні теми:
- політика і життєві ситуації;
- домашні тварини і культура їхніх господарів;
- подорожі та іноземці;
- кулінарія, ресторанний бізнес та гедонізм і
багато іншого.
На сьогодні «стаж» гумориста вже перевищує 6 років. Відбулися успішні сольні концерти, зросла кількість відданих шанувальників. Матеріал накопичується, вимагає більш ретельного опрацювання. Коли пишеш, нерідко виникають питання: а чи не повторюєшся ти в темах гумору, чи не було такого в інших коміків? Проте насправді Юрію цього боятися не варто. Адже навіть одну й ту ж проблему різні автори представляють по-своєму. І справжні поціновувачі твого стилю – точно оцінять самобутній підхід до обговорення.
Стиль і розвиток артиста
Яскраво іронічний, самокритичний, професійний матеріал Юри Коломійця у стендапі підкорив не лише реальну сцену, але й віртуальну. Автор активно працює над створенням авторських подкастів та цікавих форматів. Серед них:
- «Куштуємо Смакуємо». Це – формат подкасту, де Юра та його гості (зірки українського стендапу, відомі шеф-кухарі популярних ресторанів) власне смакують різні страви чи напої. Запускаючи подкаст, Юра зазначив, що прагне окрім балачок просто ще й робити те, що хочеться. В даному випадку – куштувати щось цікаве. Учасниками випусків були Василь Байдак, Єгор Шатайло, Джейхун Сафаров, Антон Сенін, Євген Мензелевський
та інші;
- «Справжній Кіноклуб». Юра представляє формат як доповнення вже добре відомого всім «Підпільного Кіноклубу». Але у цьому проєкті учасники мають нагоду глибше і детальніше обговорити улюблені фільми. В гості до кіноклубу коміка приходили Костя Трембовецький, Свят Загайкевич, Ганна Кочегура, Олександр Качура та інші.
- У 2024 році Юра Коломієць також поповнив команду стендап-шоу «Гомін Out».
Стендап та акторство
Юра Коломієць вважає, що творчість актора та стендапера – безпосередньо пов’язані. Наприклад, комік створює велику сольну програму та вирушає в турне містами країни. Пропонує публіці одні й ті самі жарти. І нехай якими б хітами вони не виявилися, завжди презентація проходить по-різному. Причиною може бути настрій виконавця, поведінка публіки, зовнішні фактори. І тоді, щоб зберегти зміст та силу жарту, необхідно дійсно грати. Для когось це простіше завдання, для інших – більш складне. Але такі моменти виникають, і їх не уникнути.
Гуморист відзначає, що на Заході кіноіндустрія давно почала залучати коміків до зйомок фільмів. Це працює, тому що комік зазвичай – готовий артист, якого треба лише направити, і він зробить більшу частину роботи сам. Юрію навіть особисто доводилося брати участь в кастингу на роль в українському серіалі. Потрібні були саме коміки, тому що акторам треба вчитися бути смішними. А представники гумористичного жанру – природно смішні, і не мають нічого вдавати.Юра Коломієць. Комфортний комік із великим досвідом, амбасадор гедонізму та продюсер ваших улюблених ютуб шоу.