Доріан Грей

від 0 грн.
Обрати подію

Про події

«Портрет Доріана Грея» (англ. The Picture of Dorian Gray) - єдиний роман письменника Оскара Уайльда. Твір принесло автору карколомний успіх і скандальну славу. Сюжет побудований навколо вічно молодого і дуже привабливого аристократа Англії кінця ХIХ ст. Доріана Грея, який обміняв свою душу на дар вічної молодості.

«Душа - жахлива реальність», - писав Оскар Уайльд. У 1990 році композитор Варконі Матіас і письменники-режисери Ас Янош і Гунар Браунке перетворили цю містичну історію з її дикими пристрастями і бурхливої чуттєвістю на шалений мюзикл.

Проблеми, порушені Оскаром Уайльдом в романі, привертають увагу, спонукають до подальших роздумів. Підтвердження цього є численні екранізації твору. Перша з'явилася майже одночасно з появою кінематографа - в 1910 році. Також роман неодноразово інсценували на театральних підмостках різних країн світу, за його мотивами створено мюзикли. Однак, історія не набридає глядачеві і стає все більш актуальною в сучасному суспільстві.

Доріан Грей живе собі на втіху і піддається всім можливим спокусам, яких у нього досить завдяки красі і статусу в суспільстві. Земні задоволення, таємні пороки, небезпечні інтриги надихають і розбурхують свідомість багатьох. Головний герой використовує оточуючих для досягнення повноти чуттєвих відчуттів, підкорює людей завдяки магічному впливу своєї краси. Через такий спосіб життя Доріан втрачає зв'язок з реальністю. У нього стирається розуміння добра і зла, гарного і відразливого, поступово перетворює його на чудовисько і знищує зсередини. Але люди вважали, що така хороша людина не може бути аморальним. Навіть доля зробила йому чудовий подарунок і сталося щось дивне: виповнилося бажання Доріана Грея і його краса не меркнула з роками. Лише тільки на портреті зображувалося все те, що відбувалося з душею Грея.

Перелік подій